Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Jeden z nich pędził prawie cztery razy szybciej niż pozwalały na to przepisy, drugi ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistom prawa jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie. 

Policyjni motocykliści w sobotę patrolowali ulice Rzeszowa. Przed godziną 14 na ulicy Sikorskiego zauważyli pędzący motocykl marki Honda. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość, okazało się, że znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

– W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, motocyklista jechał 174 km/h – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

Za przekroczenie prędkości o 124 km/h ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i zatrzymali prawo jazdy. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, tracą prawo jazdy na 3 miesiące. 

Kilka minut później, drugi patrol motocyklowy rzeszowskiej drogówki, interweniował na ulicy Lwowskiej. Tym razem brakiem wyobraźni wykazał się  45-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jechał z prędkością 147 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

Także 45-latek musiał oddać prawo jazdy. – W jego przypadku policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie do sądu – dodał nadkom. Szeląg.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku za rażące przekroczenie prędkości obowiązują wyższe stawki mandatów:

– za przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h – mandat w wysokości 800 zł,

– za przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h – mandat  w wysokości 1000 zł,

– za przekroczenie prędkości od 51 do 60 km/h – mandat w wysokości 1500 zł,

– za przekroczenie prędkości od 61 do 70 km/h – mandat  w wysokości 2000 zł,

– za przekroczenie prędkości o ponad 70 km/h – mandat  w wysokości 2500 zł,

Od 17 września br. za ponownie popełnienie tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat od ostatniego prawomocnego ukarania, tzw. recydywę, kwota mandatu wzrasta o 100%.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama