– Będę robił wszystko, aby z dumą i pełną odpowiedzialnością wykonywać obowiązki – powiedział nadinsp. Dariusz Matusiak, który w sobotę odebrał nominację generalską. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Poniedziałkowe przywitanie generała odbyło się z całym policyjnym ceremoniałem. Uczestniczyli w nim: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki; Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki; prof. Czesław Kłak, sędziego Trybunału Stanu, przedstawiciele służb mundurowych oraz byli szefowie podkarpackiej policji – generał Józef Gdański i generał Henryk Moskwa.

Byli też przedstawiciele miasta, służb, inspekcji i straży oraz bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Do Rzeszowa przyjechała też Margot Matusiak, żona generała.

– Podkarpacie zasłużyło sobie na to, żeby na czele garnizonu stał człowiek ze stopniem nadinspektora – powiedział Dariusz Matusiak. – To trudna rola, ale będę robił wszystko, aby z dumą i pełną odpowiedzialnością wykonywać obowiązki i służyć dalej społeczeństwu Podkarpacia – podkreślał generał.

Nadisp. Matusiaka powitał jego pierwszy zastępca insp. Stanisław Sekuła. Od kolegów z Komendy Wojewódzkiej otrzymał szablę husarską z paluchem z XVIII wieku. Szefowie służb mundurowych wręczyli mu buzdygan generalski. A jego poprzednicy figurkę sowy. – Jeżeli będziesz miał problemy, to rzuć okiem na wzrok tej sowy. Mam nadzieję, że Ci coś pomoże – powiedział generał Józef Gdański.  

Prezent przygotował także generał Matusiak. Swojej żonie Margot wręczył bukiet czerwonych róż. – Od ponad 28 lat z pokorą znosi trudy bycia z policjantem – powiedział nadinsp. Matusiak. 

Podkarpacki komendant policji odebrał nominację generalską z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy w sobotę podczas centralnych obchodów Święta Policji w Katowicach.

55-letni dziś Dariusz Matusiak założył mundur gdy miał 26 lat. Karierę rozpoczął w komendzie w Wodzisławiu Śląskim. Przez wiele lat pracował w wydziałach: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. Był komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach, później awansował na zastępcę komendanta powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Następnie został komendantem miejskim w Jastrzębiu Zdroju, po pewnym czasie szefem policji w Żorach i komendantem miejskim w Bielsku-Białej. Następnie trafił do Komendy Głównej Policji, później do Łodzi. Stamtąd Dariusz Matusiak przeniósł się do Rzeszowa, szefem podkarpackiej policji jest od kwietnia 2021r. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama