Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Od 140 tys. do 260 tys. zł wahają się oferty firm, które są gotowe zaprojektować remont budynku po Asseco przy ulicy Przemysłowej. Ma być do niego przeniesione „serce” rzeszowskiego systemu transportowego.

W piątek (10 marca) miasto otworzyło oferty na opracowanie dokumentacji projektowej budynku przy ul. Przemysłowej 13. – Złożono sześć ofert, które oscylują w granicach od 140 tys. do 260 tys zł. My na ten cel mamy zaplanowane 170 tys. zł – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zwycięska firma na opracowanie projektu będzie miała 140 dni od daty podpisania umowy. Obecnie prowadzone są analizy złożonych dokumentów. Urzędnicy chcieliby, aby umowa została podpisana jeszcze w tym miesiącu.

Zrobią windę

Wśród wymogów jakie postawiło przed projektantem miasto, jest dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstanie m.in. zewnętrzna winda, która będzie jeździła na poziomie parter – III piętro. – Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowane zostaną też znajdujące się w budynku toalety – uszczegóławia Gernand.

Po remoncie, do budynku na ul. Przemysłowej przeniesie się m.in. Miejski Zarząd Dróg. Razem z nim, cały sprzęt elektroniczny będący podporą Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. – Tu stawiamy wysokie wymagania, ponieważ sprzęt musi przebywać w odpowiednio przystosowanym do tego pomieszczeniu – mówią urzędnicy.

Przetarg na remont latem?

Miasto liczy na to, że latem już ogłosi przetarg na remont budynku. – Jeśli się uda, to już w przyszłym roku będzie można przenieść tam odpowiednie wydziały – dodaje Artur Gernand.

Czterokondygnacyjny biurowiec przy ul. Przemysłowej 13 został kupiony w ubiegłym roku za 5,4 mln zł od firmy Asseco. Zbudowany w 1995 roku budynek ma 1,8 tys. m kw. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na jego remont ogłoszono w lutym br.

Obecnie Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie oraz RIST znajdują się w wieżowcu przy ul. Targowej 1. Budynek jest w fatalnym stanie, miasto kilka lat temu otrzymało go od urzędu marszałkowskiego. W zamian oddało ponad 20-arową działkę przy ulicy Szpitalnej. Miał tam powstać wielopoziomowy parking, ale wybudowano go do tej pory.

Miasto nie wyremontowało też wieżowca przy ulicy Targowej. Uznano, że to zbyt kosztowna operacja. Władze Rzeszowa uznały, że lepszym rozwiązaniem jest kupno biurowca. Wybór padł na budynek przy ul. Przemysłowej. Ten przy Targowej ma być sprzedany. Kiedy i komu? Nie wiadomo.

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama