Rozbudowa szkoły 21
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Nową halę sportową i sale lekcyjne zyska Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę placówki.

Miasto szuka firmy, która wykona projekt rozbudowy i przebudowy SP nr 21 przy ulicy Miodowej 6 w Rzeszowie.

Przy istniejącym skrzydle placówki miałby powstać trzykondygnacyjny budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, który pomieści: 10 sal lekcyjnych o powierzchni 50 m kw. (w tym pracownię komputerową), dwie świetlice (po ok. 80 m kw.), bibliotekę z czytelnią (ok. 80 m kw.), pomieszczenia sanitarne, socjalne i techniczne, a także pokój nauczycielski. 

Dodatkowo miasto zamierza zmodernizować stołówkę szkolną, tak by mogło korzystać z niej nawet 1000 uczniów, oraz wybudować pełnowymiarową halę sportową z zapleczem.

– W hali znalazłyby się sala główna o wymiarach 42 na 25 m z boiskami do gier zespołowych i trybuny na 100 osób, a ponadto: pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki i fitnessu, sala do tenisa stołowego, siłownia, sześć szatni z zapleczem sanitarnym, toalety z natryskami, magazyn i pokój nauczycielski – wymienia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na oferty urzędnicy czekają do 15 listopada. Projektant ma zostać wyłoniony jeszcze w tym roku. 

– Dokumentacja powinna być gotowa jesienią przyszłego roku – zaznacza Gernand.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama