Wizualizacja: pracownia Manecki

Rozpoczyna się rozbudowa szkoły i przedszkola na rzeszowskim osiedlu Staromieście. Powstanie nowe skrzydło z halą sportową i siłownią oraz salami lekcyjnymi. Wszystko ma być gotowe za dwa lata.

Rada Rodziców SP nr 13 przy ulicy Skrajnej czekała na tę informację od 2016 roku. To wtedy pojawił się temat rozbudowy szkoły na Staromieściu. W piątek, 4 listopada, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z rzeszowską firmą Bimat.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

– Długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole rozpoczną już w nowoczesnym budynku z halą sportową i zapleczem – mówił w piątek prezydent Fijołek.

W nowym skrzydle będzie hala sportowa z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. Powstaną nowe sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie też miejsce na przedszkole z pięcioma oddziałami.

– Marzenie wielu pokoleń wreszcie się spełni i będzie można w godnych warunkach uczyć się i pracować – mówi Barbara Machniak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie. – W szkole jest już ciasno i pewnie czeka nas także trochę utrudnień związanych z rozbudową. Ale przetrwamy – dodaje. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W przyszłym roku, szkoła na Staromieściu będzie świętować jubileusz 150-lecia. – To, co widzimy w tej chwili, to budynek na miarę XX wieku, a teraz mamy XXI. Projekt jest fantastyczny – mówi Sławomir Gołąb, radny Rozwoju Rzeszowa i szef Rady Osiedla Staromieście.

Rozbudowa szkoły ma się zakończyć w czerwcu 2024 roku. Będzie kosztować 17,6 mln zł. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama