Zdjęcie: Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła
Reklama

Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne – Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie to nowa placówka Centrum Medycznego Medyk – które od ponad 33 lat świadczy usługi medyczne dla mieszkańców całego Podkarpacia. Do tej pory placówki w całym regionie oferowały usługi w zakresie POZ, medycyny pracy, stomatologii, rehabilitacji, diagnostyki czy profilaktyki.

Szpital Medyk w Zimnej Wodzie to z kolei miejsce skierowane do pacjentów potrzebujących pomocy m. in. po urazach ortopedycznych.

– Zatrudniamy profesjonalistów z dużym stażem, doświadczeniem zawodowym, ale stawiamy też na młodych, ambitnych specjalistów – mówi lek. med. Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk – Nie mam wątpliwości, że zespół tworzą ludzie, którzy na pierwszym miejscu stawiają zdrowie i dobro pacjentów – dodaje właściciel placówki.

W skład kadry medycznej Szpitala w Zimnej Wodzie wchodzi 10 lekarzy ortopedów i traumatologów, urolog, laryngolog, chirurg, anestezjolog, pielęgniarki ze specjalnością operacyjną, anestezjologiczną i intensywnej opieki oraz radiolog i diagnosta obrazowy wykonujący badania USG. Kierownikiem zespołu jest lek. med. Andrzej Iwaniec, specjalista ortopedii i traumatologii.

W szpitalu znajdują się trzy oddziały szpitalne – laryngologiczny dzieci i dorosłych, ortopedii i traumatologii oraz chirurgii – i cztery gabinety specjalistyczne, w tym urologiczny. Pacjenci mogą również wykonać badania USG: jamy brzusznej, węzłów chłonnych, tarczycy, ślinianki, szyi, piersi oraz USG Doppler tętnic szyjnych, a także tętnic kończyn lub żył.

Zdjęcie: sala operacyjna w Szpitalu Medyk w Zimnej Wodzie

W codziennej pracy specjaliści wykorzystują najnowszą wiedzę medyczną i techniki operacyjne, w tym techniki operacji mało inwazyjnych z wykorzystaniem urządzeń optycznych. Systematycznie biorą udział w kursach i szkoleniach zawodowych, które stopniowo podnoszą ich kwalifikacje.

– Chcemy, żeby pacjenci z regionu i okolic mieli dostęp do możliwie najlepszej opieki medycznej, żeby przyjeżdżali tu z przekonaniem, że są w najlepszych rękach – mówi właściciel szpitala.

To nie są puste słowa, zespół lekarzy pracujących w Szpitalu Medyk w Zimnej Wodzie ma na koncie duże sukcesy – kilka lat temu lekarze przyszyli pacjentowi rękę odciętą piłą kątową. Mężczyzna do dziś cieszy się sprawną kończyną.

– Robimy wszystko, aby nasz szpital stał się miejscem, w którym będziemy mogli wykonywać więcej zabiegów i poszerzać ofertę, aby pacjenci z okolic nie musieli jeździć do szpitali oddalonych o setki kilometrów. Staramy się też, by terminy konsultacji były szybkie i dogodne dla pacjenta. Przecież po to właśnie jesteśmy – żeby pomagać ludziom najlepiej, jak się da – dodaje Stanisław Mazur.

Zdjęcie: sala operacyjna w Szpitalu Medyk w Zimnej Wodzie

Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie 118 k. Jasła rejestruje pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

Zarejestrować się na wizytę można również online. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.medyk-szpital.pl, gdzie można znaleźć także m.in. szersze informacje o lekarzach oraz sposobie przygotowania się do badań.

Reklama