Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

Kosztował 300 tysięcy złotych i już służy pacjentkom oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala miejskiego w Rzeszowie. Nowy aparat do USG to urządzenie światowej klasy. 

– To aparat klasy premium – mówi lek. med. Paweł Zając, ordynator klinicznego oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. – Wykorzystujący najnowsze technologie, które poprawiają jakość obrazowania i dokładność badań – mówi ordynator oddziału, który tylko w ostatnich 12 miesiącach przyjął ponad 4500 pacjentek.

Urządzenie jest wyposażone w kilka głowic, elektroniczne, szerokopasmowe oraz głowicę convex z najwyższą częstotliwością dostępną na rynku. Dodatkowo posiada zaawansowane oprogramowanie służące do pogłębionej diagnostyki, a Doppler z funkcją mikroprzepływu poprawia obrazowanie w trudnych do diagnostyki przypadkach.

Nowe USG będzie wykorzystywane m.in. w pracowni chorób piersi. Aparat posiada funkcję elastografii, co umożliwia wykonanie rozszerzonej diagnostyki chorób sutka. – Możemy teraz szczegółowo uwidocznić zmiany, które wymagają biopsji, grubo czy cienkoigłowej. Aparat jest także wykorzystywany w biopsji mammotomicznej – tłumaczy ordynator Zając.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 – Dzięki temu aparatowi do USG, diagnostyka w szpitalu miejskim będzie na jeszcze wyższym poziomie. Mam nadzieję, że pomoże szybciej wrócić do zdrowia wielu pacjentom – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna m.in. za zdrowie i zachęca mieszkańców do regularnych badań. 

Aparat do USG został sfinansowany z budżetu miasta.

(la)

redakcja@rzeszow-news

Reklama