Zdjęcie: Pixabay

Tu matki małych dzieci mogą liczyć na wsparcie doradczyni laktacyjnej, ale też psychologa, neurologopedy i fizjoterapeuty.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie jest jednym z 10 polskich szpitali, który dołączył do projektu „Wsparcie matek w zakresie żywienia niemowląt i małych dzieci w kryzysie” Fundacji Bank Mleka Kobiecego. – W czasie kryzysów humanitarnych mleko mamy to „być albo nie być” dla noworodków i małych dzieci – tłumaczą przedstawiciele fundacji.

W Poradni Laktacyjnej USK młode mamy mogą dowiedzieć się co zrobić, żeby karmienie nie sprawiało kłopotu, ale też jak wyjść z kryzysu laktacyjnego spowodowanego traumą wojenną lub innymi nagłymi sytuacjami. 

– Mamy mają mnóstwo pytań i wątpliwości, które dotyczą głównie problemów z przystawianiem noworodka do piersi. Dotyczy to głównie dzieci, u których diagnozuje się napięcie mięśniowe lub mniej optymalną koordynację ssania i połykania – mówi lek. Katarzyna Lisak-Gurba, neonatolog z Kliniki Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną w USK w Rzeszowie.

Poradnia Laktacyjna w Klinice Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną przy USK w Rzeszowie czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerami telefonów: 17 866 63 48 i 17 866 63 42.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama