Oddział składa się z 15 łóżek. Jest dostosowany do potrzeb dzieci. Nie zabrakło w nim miejsca na plac zabaw, w którym znajduje się m.in. huśtawka i wielka ściana do malowania.

[Not a valid template]

 

Na oddziale lekarze zapewniają opiekę medyczną w zakresie większości chorób i dolegliwości wieku dziecięcego, w tym układu: oddechowego, krążenia, moczowego, pokarmowego, a także krwiotwórczego i nerwowego.

– Czas pobytu naszych pacjentów na oddziale ograniczamy do niezbędnego minimum – podkreśla lek. med. Grzegorz Siteń, specjalista chorób dziecięcych, nefrolog.

Pediatria w rzeszowskiej Pro-Familii posiada pełne zaplecze laboratoryjne z dostępem do badań biochemicznych, mikrobiologicznych, morfologicznych a także obrazowych. W ramach oddziału funkcjonuje także Poradnia Pediatryczna i Nefrologiczna

Nieodłączna częścią oddziału jest kolorowa i przestronna świetlica, w której najmłodsi mogą spędzać miło czas, bawiąc się lub czytając ulubione książki.

Do czasu podpisania kontraktu z NFZ, opieka medyczna na oddziale jest odpłatna.

Strefę Dziecka w Pro-Familii tworzy nie tylko pediatria. Szpital uruchomił także laryngologie dzieci i chirurgie dzieci.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama