Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Oprócz niezbędnego sprzętu medycznego znajdują się w niej książki gry planszowe planszowe i filmy popularyzujące sylwetki kluczowych polskich i zagranicznych naukowców – tak właśnie wygląda nowa sala podań leków, którą uruchomiono w szpitalu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 otwarto edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci mogą korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych.

Sale podań leków to przestrzeń na oddziałach szpitalnych dedykowana dzieciom. Dzięki niej mali pacjenci nie będą zmuszeni do przyjmowania leków w pustej sali szpitalnej, czy na przypadkowym krzesełku.

Sala, oprócz niezbędnego sprzętu medycznego, zawiera autorską kolekcję materiałów edukacyjnych – książki, gry planszowe i filmy popularyzujące sylwetki kluczowych polskich i zagranicznych naukowców oraz wiedzę z obszaru medycyny.

Ściany sali prezentują wyjątkowe, wielkoformatowe, inspirujące do nauki i pełne ciekawych wiadomości ilustracje. Do dyspozycji małych pacjentów są też interaktywne zeszyty edukacyjne stworzone specjalne na potrzeby programu oraz materiały wypracowane wspólnie z Centrum Nauki Kopernik.

– Powstała kolorowa i inspirująca przestrzeń, w której pacjenci chociaż na chwilę będą mogli oderwać się od myśli o chorobie i poznać wiele ciekawostek z zakresu medycyny i nauki – mówi Krzysztof Bałata, dyrektor KSW nr 2 w Rzeszowie.

Zdjęcie: Materiały prasowe

– To kolejny ważny etap rozwoju projektu „Nauka ratuje życie”, który zainicjowaliśmy, aby stworzyć najmłodszym pacjentom inspirujące środowisko, w którego otoczeniu lepiej znosić będą trudy leczenia – mówi Wiktor Janicki, dyrektor generalny Roche Polska.

Projekt „Nauka ratuje życie” powstał po to, by rozbudzić w dzieciach ciekawość nauki.  Koncepcję, zakres tematyczny i treści stworzył duet złożony z Wojciecha Mikołuszko – popularyzatora nauki, dziennikarza, autora książek dla dzieci oraz ilustratorki, właścicielki charakterystycznej, uwielbianej przez dzieci kreski – Joanny Rzezak.

Zespół przygotował cztery interaktywne zeszyty naukowe przekazujące najważniejsze treści dotyczące witamin, szczepień czy przeciwciał monoklonalnych oraz angażujące dzieci w zabawy i ćwiczenia, by utrwalić wiedzę.

W ramach pierwszego etapu projektu powstają łącznie cztery sale na terenie polskich szpitali, przeznaczone dla pacjentów pediatrycznych oddziałów chorób reumatologicznych. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama