Reklama

Jaką drogę wybrać po maturze? Co studiować? Na te i wiele innych pytań przyszłorocznych maturzystów pomogą odpowiedzieć fachowcy podczas bezpłatnych warsztatów „Imagine”, które 23 i 25 sierpnia odbędą się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Trwają na nie zapisy.

Otwarte warsztaty dla przyszłorocznych maturzystów organizuje rzeszowskie Stowarzyszenie Explores. Dotyczą tego, czym się kierować szukając pomysłu na siebie. Organizatorzy uważają, że trafny wybór drogi, którą maturzyści po opuszczeniu szkolnych murów będą podążać, jest kluczową sprawą.

– Wokół nas widzimy zbyt wielu ludzi, którzy nie lubią tego, czym zajmują się na co dzień. Ludzi, dla których praca jest trudnym, nudnym i przykrym obowiązkiem wykonywanym tylko po to by mieć za co żyć.

– Naszym celem jest sprawiać, by maturzyści idąc na studia, poszli na „te” studia. By zdali sobie sprawę, że z pracy można mieć nie tylko pieniądze, ale też satysfakcję i poczucie spełnienia – tłumaczy Arkadiusz Nepelski ze Stowarzyszenia Explores.

Warsztaty „Imagine” odbędą się 23 i 25 sierpnia na Uniwersytecie Rzeszowskim, w budynku A0. Potrwają osiem godzin – od 8:00 do 16:00. Każdego dnia w warsztatach udział mogą wziąć 24 osoby, czyli w sumie 48 przyszłorocznych maturzystów.

– Uważamy, że takie zajęcia są niezbędne w czasach, gdy duża część młodych ludzi idzie na studia, byleby iść na studia, często nie ma po nich pracy, zarzuca swoje marzenia, pracuje tylko po to, by przetrwać „od pierwszego do pierwszego” – wyjaśnia Arkadiusz Nepelski.

Organizatorzy warsztatów uważają, że dzięki udziałowi w „Imagine” młodzi ludzie odkryją, jaka praca będzie im przynosiła zarówno satysfakcję jak i pieniądze, odnajdą w sobie odwagę, by podążać za swoim wewnętrznym głosem, a także dowiedzą się, do jakiej pracy jest się stworzonym i jaka praca jest ich powołaniem.

Warsztaty odbędą się w formie gier, ćwiczeń i pracy w grupach. – Mało teorii, mało nudy. Dużo ruchu, dużo doświadczeń, dużo dobrej zabawy. A własnych odkryć dokonuje się niejako „przy okazji” – zachęcają organizatorzy.

Zapisy i dodatkowe informacje o warsztatach dostępne są na stronie www.imagine.edu.pl lub pod numerem telefonu: 531 278 141.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. takie warsztaty to powinien być obowiązek każdej szkoły ponadgimnazjalnej. ja będąc teraz po 2 roku przyszłościowych studiów (informatyki) czuję, że to nie moja droga. gdyby w szkołach skupiano się nie tylko na wkuwaniu na blachę niepotrzebnych przedmiotów, to może nie mielibyśmy tylu pracujących na siłę korposzczurów.

Comments are closed.