Ponad 60 wystawców polskich i zagranicznych, którzy poszukują pracowników na prace sezonowe lub oferują stałe zatrudnienie, zapowiedziało udział w VII Europejskich Targach Pracach w Rzeszowie. Odbędą się one w czwartek (23 października) na Podpromiu.

Poszukiwani są pracownicy fizyczni, m.in. do uprawy i pielęgnacji kwiatów i warzyw; do pracy w magazynie – np. Order Picker, operator wózka widłowego; opiekuni osób starszych, kierowcy ciężarówek, spawacze, kucharze, kelnerzy, jak i specjaliści branży motoryzacyjnej, lotniczej, informatycznej, logistycznej czy medycznej.

Osoby, które szukują pracy, w czasie targów będą miały możliwość wypełnienia dokumentów aplikacyjnych oraz złożenia ich bezpośrednio u pracodawców. Ponadto będzie można odbyć rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcami krajowymi oraz zagranicznymi. Każdy z wystawców będzie miał zapewnioną obsługę tłumacza. W ten sposób można zdobyć pewne, legalne zatrudnienie w krajach unijnych.

Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą dokumentów aplikacyjnych. Bezpłatne targi w rzeszowskiej hali Podpromie rozpoczną się od godz. 10:00 i potrwają do 17:00.

W targach udział wezmą doradcy EURES z Austrii, Niemiec i Polski, którzy udzielą informacji o aktualnie prowadzonych naborach oraz usługach świadczonych w ramach sieci EURES osobom poszukującym pracy za granicą.

Na pomoc doradców mogą liczyć również pracodawcy krajowi zainteresowani rekrutacjami zagranicznymi. Od godz. 10:30 doradcy EURES poprowadzą spotkania informacyjne poświęcone warunkom życia i pracy w krajach UE.

Do zwiedzenia stoisk organizatorzy zapraszają również młode osoby zainteresowane rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą. Praktyki wolontariackie, bo o nich mowa trwają 6-12 tygodni, a wyjechać można m. in. do Turcji, Kolumbii, Brazylii, Rumunii.

Inną ciekawą ofertą dla studentów jest Global Talents – międzynarodowy program praktyk skierowany do młodych ludzi, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie, pracując w wielokulturowym środowisku. Odbywają się w firmach różnej wielkości – od małych przedsiębiorstw lokalnych, aż do dużych, międzynarodowych korporacji.

Praktyki w ramach programu Global Talents trwają od 3 do 18 miesięcy i można je odbyć m.in. w Chinach, Czechach, na Litwie czy Węgrzech.

PROGRAM IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH (prezentacje w sali konferencyjnej – wstęp wolny)

– 10.30-11.00 – prezentacja firmy Staffline, Wielka Brytania – Nabór pracowników na stanowisko magazynier w Wielkiej Brytanii

– 11.15-11.45 – doradca EURES Niemcy – „Warunki życia i pracy w Niemczech” (oraz przedstawienie ofert pracy na stanowiska: pielęgniarka, kucharz, kelner)

– 12.00-12.30 – doradca EURES Austria – „Warunki życia i pracy w Austrii”

– 13.00-13.30 – prezentacja firmy Staffline, Wielka Brytania – Nabór pracowników na stanowisko magazynier w Wielkiej Brytanii

– 13.45-14.15 – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie – „Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu społecznym w przypadku delegowania pracowników do Państw Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii”

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama