Reklama

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zaprasza na Targi Pracy, które odbędą się w dniach 22-23 listopada. Przebieg targów będzie można śledzić w internecie.

Targi odbędą się w hali sportowej (budynek B) Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Dodatkowo Targi można zwiedzać w internecie na stronie Biura Karier WSPiA.

Wirtualne Targi Pracy

Do odwiedzenia Targów pracy uczelnia zaprasza w piątek (22 listopada) i sobotę (23 listopada) w godzinach od 10:00 do 15:00. Wstęp na targi jest bezpłatny, a uczestniczyć w nich mogą wszystkie osoby poszukujące pracy. Stoiska wystawców będzie można znaleźć w hali sportowej (Budynek B) w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Dodatkowo Targi, jak co roku można zwiedzać także wirtualnie za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie Biura Karier WSPiA (www.biurokarier.wspia.eu). Można tam znaleźć informacje o wystawcach oraz ich ofertę. Wirtualne Targi Pracy to nowa forma prezentacji wystawców w internecie. Dzięki temu mogą dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców.

Targi Pracy w WSPiA organizowane są od 2011 r. Za każdym razem odwiedza je ponad 1000 osób, a swoją ofertę prezentuje kilkudziesięciu wystawców. Tak samo będzie podczas tegorocznej edycji. Uczestnicy Targów w Wyższej Szkole Prawa i Administracji to w większości firmy, instytucje i urzędy, w których studenci uczelni odbywają praktyki i płatne staże zawodowe. Staże organizowane są w ramach dofinansowanego z funduszy Unijnych programu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”.

Na liście wystawców Targów Pracy w WSPiA są m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Centrum Medyczne MEDYK, Yanko, Agencja Reklamowa Bogaczewicz, Garaże Biznesu, Izba Przemysłowo – Handlowa w Rzeszowie, Followup, Komenda Wojewódzka Policji, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Restol, “Klimawentex”, ZETO-Rzeszów oraz Invest Bank. Studenci będą mogli również poznać ofertę praktyk i płatnych staży zawodowych organizowanych przez WSPiA.

Dyplom WSPiA

Targi Pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji organizowane są w ramach projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Ma on na celu przygotowanie studentów uczelni do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. W ramach projektu realizowane są m.in. panele dyskusyjne z pracodawcami oraz zajęcia warsztatowe “Jestem przedsiębiorcą”. Zajęcia te mają na celu przygotowanie absolwenta WSPiA do fachowej obsługi administracyjnej każdej firmy.

Do 2015 roku projektem objętych zostanie 2800 studentów WSPiA. Rocznie na płatne staże w podkarpackich przedsiębiorstwach kierowanych jest 120 z nich. W projekcie „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu” na staże przeznaczono 3 mln zł. Jest to połowa wartości całego projektu. Oprócz tego studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji są również kierowani do różnych przedsiębiorstw na bezpłatne praktyki zawodowe.

Szczegóły dotyczące Targów Pracy 2013 można znaleźć na stronie www.biurokarier.wspia.eu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.