Ponad 80 pracodawców zaprezentuje się podczas III Akademickich Targów Pracy w Rzeszowie. Odbędą się one w najbliższą środę (13 kwietnia) na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Akademickie Targi Pracy to cykliczne wydarzenie organizowane przez dwie największe podkarpackie uczelnie: UR i Politechnikę Rzeszowską. W Targach mogą wziąć udział nie tylko studenci i absolwenci, ale także osoby w każdym wieku, które szukają pracy.

– Podczas tegorocznej edycji AIP zaprezentuje się ponad 80 pracodawców m.in. z branży bankowej, informatycznej, lotniczej, motoryzacyjnej, pośrednictwa pracy, produkcyjnej, ubezpieczeniowej i wielu innych – informuje Magdalena Kamler z Działu Informacji, Karier i Promocji PRz.

Uczestnicy Targów, oprócz możliwości zapoznania się z ofertami pracy, staży oraz praktyk, będą mogli wziąć udział także w cyklu szkoleń i warsztatów. Zdaniem organizatorów AIP, uczestnictwo w tego typu wydarzeniach jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na znalezienie pracy.

– Nawiązując bezpośredni kontakt z pracodawcą kandydaci mają możliwość uzyskania informacji odnośnie specyfiki pracy w firmie, co z pewnością jest pomocne przy konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych na określone stanowisko – twierdzi Kamler.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Każda z firm obecnych na AIP będzie gotowa przyjąć nowych pracowników, wdrożyć ich w przyszłe obowiązki i zapoznać z branżą. – To gwarancja rozwoju nie tylko kompetencji zawodowych, ale również umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności – uważają organizatorzy AIP.

Targi odbędą się w najbliższą środę (13 kwietnia) w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1. Targi rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do 15:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama