Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Szykują się zmiany w galerii handlowej Millenium Hall. Od września parkowanie w podziemiach będzie płatne, choć z wyjątkami.

 – Z uwagi na liczne prośby klientów w związku z długoterminowym pozostawianiem pojazdów, czy całodziennym parkowaniem aut – mówi Robert Wróbel, dyrektor ds. marketingu Millenium Hall. 

To dlatego galeria MH zdecydowała, że od 1 września zostanie uruchomiony całodobowy system parkingowy. W podziemiach jest prawie 900 miejsc. Pierwsze trzy godziny będą bezpłatne. Kto w tym czasie nie zdąży zrobić zakupów, za kolejne będzie musiał rozliczyć się w parkomacie.  

– Nie będzie żadnych szlabanów blokujących, utrudniających tempo wjazdu czy wyjazdu.  Po zatrzymaniu się na miejscu postojowym wystarczy, że klient, zanim wejdzie do galerii, wprowadzi w aplikacji ATGo lub parkomacie numer tablicy rejestracyjnej pozostawionego auta – tłumaczy Robert Wróbel.

Zapewnia, że to wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba wracać do samochodu i wkładać bilet za szybę auta. Instrukcja obsługi będzie wyświetlana na monitorze parkomatu.

Przy wjeździe na parking tablice z informacją o płatnym parkingu już są. W podziemiach stoją też parkomaty, choć jeszcze zafoliowane. Na słupach między miejscami postojowymi pojawiły się oznaczenia. 

Pierwsze 3 godziny będą darmowe, każda kolejna kosztuje 5 zł. Za postój całodobowy trzeba będzie zapłacić 35 zł. W niedziele niehandlowe, tak jak do tej pory, parking będzie bezpłatny. Opłata za brak biletu wyniesie 220 zł chyba, że zostanie opłacona do 14 dni – wtedy 100 zł.
 

Za zarządzanie parkingiem odpowiada firma ATPark, która jest jednocześnie właścicielem  systemu parkingowego.

Millenium Hall to kolejna rzeszowska galeria handlowa, która wprowadza płatne parkowanie powyżej trzech godzin. W 2016 roku zrobiła Outlet Grafifica, rok później Galeria Rzeszów. 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Zdjęcie: Daniel Najda / Rzeszów News

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama