Zdjęcie: materiały artysty

Powrót Taco to wydarzenie monumentalnej rangi. Król wrócił na scenę. Dzisiaj (22 maja) wystąpi na placu eventowym w Millenium Hall w Rzeszowie. 

Raper Taco Hemingway, który w ostatnich latach bije rekordy popularności w Polsce, 7 maja ruszył w trasę koncertową 2020/2021/2022 Tour. Do 11 czerwca zagra w 11 polskich miastach. Rzeszów jest szóstym przystankiem na trasie Taco, w niedzielę (22 maja) raper wystąpi na placu eventowym Milenium Hall. Koncert rozpocznie się o godz. 20:30.

W sprzedaży są jeszcze bilety. Na goingapp.pl dostępna jest czwarta pula wejściówiek – za 109 zł (LINK). Na wiosennej trasie Taco Hemingwaya, usłyszycie przede wszystkim utwory z ostatnich płyt – „Pocztówka z WWA, Lato ‘19″, “Jarmark” i Europa”.

Od kilku lat Taco Hemingway (Filip Szcześniak), zdaje się być największym odkryciem muzycznym na polskim rynku, nie udziela wywiadów, nie bywa na imprezach branżowych. W ub. r. nie odebrał Fryderyka 2021 za utwór roku „Polskie Tango”, bo wcześniej umówił się z kumplami na grę w piłkę. Fryderyków nie odbierał też w poprzednich latach.

Taco broni muzyka. Raper ma w swoim dorobku sześć minialbumów oraz sześć albumów studyjnych, do których zalicza się również niezwykle głośny projekt Taconafide zrealizowany razem z Quebonafide. To właśnie na tym albumie znalazły się takie hity, jak „Kryptowaluty” czy „Tamagotchi”.

Ostatnia dekada uczyniła z Taco Hemingwaya postać bezsprzecznie kultową, bez której dzisiejsza polska rapgra wyglądałaby zupełnie inaczej. Od wydania debiutanckiego albumu został nagrodzony m.in. 5 Fryderykami, natomiast w ubiegłym roku stał się pierwszym Polakiem, który przekroczył miliard streamów w samym Spotify.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama