Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Zapewnił miastu szybki i zrównoważony rozwój – to fragment uzasadnienia uchwały o przyznaniu Tadeuszowi Ferencowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Zdecydują o tym radni na nadzwyczajnej sesji.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa poświęcona przyznaniu byłemu prezydentowi Rzeszowa tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa odbędzie się w najbliższy wtorek (30 listopada). W projekcie uchwały czytamy, że ten zaszczytny tytuł „nadaje się wytrwałemu zwolennikowi dialogu z mieszkańcami Rzeszowa”. 

W uzasadnieniu uchwały czytamy też, że Tadeusz Ferenc był niestrudzony w rozwijaniu i modernizacji miasta, oddawał się pracy na rzecz samorządu, która „stanowi niekwestionowany wkład w ukształtowanie obrazu współczesnego Rzeszowa, wpływając na jego atrakcyjność gospodarczą i społeczną”.

„Szczere zaangażowanie z jakim oddawał się poszerzeniu granic miasta stało się swoistą misją Jego prezydentury, a będąc niekwestionowanym liderem w podejmowaniu inicjatyw zmierzających do uzyskania wysokiego standardu życia, spełniał oczekiwania rzeszowian” – czytamy dalej w uzasadnieniu projektu uchwały. 

W tym samym dokumencie czytamy, że Tadeusz Ferenc „zapewnił miastu szybki i zrównoważony rozwój, wpisując się jednocześnie do grona najwybitniejszych współczesnych prezydentów polskich miast”. Dodano, że „niezaprzeczalne sukcesy” Ferenca „stały się swoistym kamieniem milowym na drodze rozwoju Rzeszowa”.

Nadanie Tadeuszowi Ferencowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa nastąpi po 10 miesiącach od rezygnacji Ferenca ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Ferenc, po ponad 18 latach swoich rządów, ustąpił 10 lutego br. Powodem były jego problemy ze zdrowiem. W czerwcowych wyborach Ferenc niespodziewanie poparł Marcina Warchoła. 

Wybory wygrał jednak Konrad Fijołek. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama