Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ratusz postanowił wykorzystać doświadczenie zawodowe Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta Rzeszowa. Został powołany do rady nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie.

– W składzie rady nadzorczej MZBM były wakaty. Brakowało dwóch osób w 5-osobowym składzie radzie. Jedną z nowych osób, które do rady dołączyły, od końca lutego jest Tadeusz Ferenc – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

– Doświadczenie byłego prezydenta miasta jest bezcenne, lepszej kandydatury nie mogliśmy znaleźć. Tadeusz Ferenc ma wszystkie potrzebne uprawnienia, w latach 1985-1991 był prezesem MZBM – argumentuje Chłodnicki.

Tadeusz Ferenc został powołany do składu rady nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie do 2024 roku. Miesięcznie będzie zarabiał 2640 zł brutto.

Ferenc obecnie jest na emeryturze. 10 lutego 2021 roku, po ponad 18 latach swoich rządów, w dniu swoich 81 urodzin zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Powodem były problemy ze zdrowiem w związku chorobą na COVID-19.

Tadeusz Ferenc z wykształcenia jest ekonomistą. Skończył Wydział Ekonomiczny Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1993-2001 był prezesem spółdzielni mieszkaniowej „Nowe Miasto”. W 2001 r. został posłem SLD, rok później prezydentem Rzeszowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama