Reklama

Sukces Tadeusza Ferenca. Podczas gali Smart City Forum, która odbyła się w Warszawie, prezydent Rzeszowa został wybrany na Człowieka Roku 2015.

[Not a valid template]

 

Jak poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie, niezależna kapituła konkursowa składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła statuetkami osoby i instytucje, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce.

Wyróżnienia otrzymali zarówno przedstawiciele sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy swoimi działaniami wyróżnili się w skali naszego kraju. Przyznano je w pięciu kategoriach za osiągnięcia dokonane w 2015 roku: inteligentne miasto roku (do 100 tys. mieszkańców, od 100 tys. do 500 tys. mieszkańców oraz powyżej 500 tys. mieszkańców), Człowiek Roku i Rozwiązanie Roku.

Człowiekiem Roku 2015 został wybrany Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który – jak twierdzi ratusz – jest „inicjatorem dynamicznego rozwoju Rzeszowa”. – W 2015 r. zrealizował projekty umożliwiające wdrożenie inteligentnych rozwiązań dla miasta i jego mieszkańców – poinformował rzeszowski magistrat.

Smart City Forum to inicjatywa poświęcona inteligentnym miastom, która stanowi platformę dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną, pozwala na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń w tym zakresie, zarówno tych polskich, jak i pochodzących z innych miast świata.

Smart City Forum odbywało się w Warszawie 15 i 16 marca. Było odpowiedzią na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącej budowy i funkcjonowania inteligentnych miast. Dotyka ona wielorakich aspektów życia – począwszy od transportu, poprzez ekologię energetykę, budownictwo czy wreszcie wypracowanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

 1. @Moran
  Rzeszowska Imitacja Systemu Transportowego,
  Strefa Płatnego parkowania,
  System Preselekcji Samochodów Ciężarowych,
  System Dynamicznej Informacji Pasażera ZTM/MPK…
  Jakie tereny rekreacyjnie..?Jakie inwestycje drogowe..?Wiesz o czym piszesz..?
  Despota z magistratu znów kupił sobie kolejną prestiżową nagrodę i to jest żenujące.

  żeszuf stolica imitacji

 2. Wszystkie-inwestycje-drogowe-powstanie-terenów-rekreacyjnych.To-jest-jeden-przykład-z-zakresu-infrastruktury-drogowej.-Zresztą-co-nazywasz-inteligentną-inwestycją.?Bubel,wymień?

 3. @Moran
  Wskaż proszę choć jedną inwestycje która jest inteligentna, działa właściwie oraz co najważniejsze ułatwia życie mieszkańcom.Przefinansowany-bubel goni bubel…
  żeszuf stolica imitacji

 4. Ferencprzyczynił się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce?Buahahahahahaaa!

Comments are closed.