Reklama

Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa ukryta w pomnikach, budynkach i świątyniach – to czeka uczestników historyczno-literackiej Gry Miejskiej „Tajemnice kamieni”, która odbędzie się 16 września w Rzeszowie.

Grę miejską dla gimnazjalistów i ich opiekunów organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta.

Gracze podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie odszukać określone punkty gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie.

Rozmaite zagadki, zadania oraz wyznaczone punkty oprowadzą uczestników po centrum Rzeszowa i pokażą wybrane zabytki: pomniki, świątynie, budynki, rzeźby, które od lat stanowią część rzeszowskiego krajobrazu, te obok których niejednokrotnie przechodziliśmy nie zastanawiając się właściwie nad ich historią.

Będzie to zabawa, ale także i chwila na refleksję na temat historii miasta Rzeszowa. Gra uświadomi dzieciom, że znane i mniej znane zabytki związane z wiarą, sztuką i historią są świadkami zmieniających się kolei losów miasta i jego mieszkańców.

Gracze przekonają się, że w tych „kamieniach” i zabytkowych murach drzemie przeszłość, a każdy z nich ma swoją odrębna historię.

Gra rozpocznie się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP przy ul. Słowackiego 11 o godz. 10:00.

Każdy zespół przed rozpoczęciem gry otrzyma pakiet startowy wraz z materiałami potrzebnymi do gry. Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 12 września br. Udział w grze jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: oddzial@wimbp.rzeszow.pl, pocztą na adres: Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-310 Rzeszów lub telefonicznie: 17 8669 457, 17 8669 456.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: