Tak buduje się scena na ESK. W Parku Sybiraków już prawie wszystko gotowe [FOTO]

To najważniejsza scena, to na niej odbędzie się koncert główny. Przez prawie tydzień budowało ją 110 osób. Wszystko, co było potrzebne, przywiozło 25 ciężarówek.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury (w piątek, 24 czerwca) zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. Zawsze bierze w nim udział kilka tysięcy ludzi. I zawsze pracy przy budowie sceny jest bardzo dużo.  

W Parku Sybiraków najpierw postawiono metalową konstrukcję. To na niej zamontowano światła i reflektory. Scena ma 28 metrów długości i 16 m głębokości, do tego są jeszcze skrzydła boczne po prawej i lewej stronie. Sam podest ma 625 m kw. 

Podczas Koncertu Otwarcia, o godz. 20:00, wystąpi Kaśka Sochacka. Po niej zagrają polsko-zagraniczne kolektywy: Viki Gabor i Malene z Armenii, Ania Rusowicz i Julija Belei z Ukrainy, Król i Alyona Alyona także z Ukrainy oraz Afromental i Tautumeitas z Łotwy. 

Koncert kolektywów otworzy utwór „Imagine” Johna Lennona, do którego grafiki przygotowała Olga Ottenheijm, słynna ukraińska artystka. Jej malarstwo nawiązuje do mistrzów flamandzkich i bajek Disney’a. Łączy historię z nowoczesnością.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ottenheijm brała udział w ponad stu wystawach i festiwalach. Jej prace publikował polski, ukraiński i brytyjski Vogue i Glamour. Motywem przewodnim dla koncertu kolektywów jest równowaga, harmonia i zgoda. Ale organizatorzy nie przemilczą ataku Rosji na Ukrainę.

– Dlatego w trakcie koncertu nawiążemy i w warstwie obrazkowej, i muzycznej do brutalnej wojny, która toczy się u naszych sąsiadów – zapowiadają twórcy. Wystąpi Art Color Ballet, którego tancerze „ubrani” w farby, tworzą spektakle malarstwa ożywionego.

W czwartek wieczorem trwały próby artystów, którzy wystąpią podczas Koncertu Głównego ESK 2022. Potrwa on do 23:30. Koncert będzie na żywo transmitowany w TVP2. ESK 2022 potrwa trzy dni – do niedzieli (24-26 czerwca). Pełny program znajdziecie TUTAJ

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama