Tak się bawi WSPiA – Otrzęsiny 2019. Cleo – gwiazdą muzyczną [FOTO]

Prawie 700 studentów, dwóch DJ-ów, dwa parkiety, fotobudka i koncert Cleo – tak wyglądały tegoroczne Otrzęsiny Pierwszaków WSPiA. Najpierw odbyło się pasowanie i przysięga pierwszaków. Zabawa trwała do białego rana.

 

Otrzęsiny studentów WSPiA odbyły się w czwartek w rzeszowskim klubie „Bajka Disco Club”. Impreza wystartowała o 21:00. Pierwszym punktem było pasowanie na studenta specjalnym mieczem świetlnym. Na scenie pojawili się dr Bożena Sowa, prorektor WSPiA, dr Marta Pietras-Eichberger, prodziekan – zastępca dyrektora Kolegium Prawa w WSPiA oraz doskonale znany pierwszakom dr Mirosław Kurek, prodziekan WSPiA.

Oprócz pasowania studenci złożyli przed władzami uczelni przysięgę pierwszaka, powtarzając słowa: „Wszystkich moich słów świadomy, Oczywistych i rzekomych, Przed Rektorem i Dziekanem, i wieczorem i nad ranem, i z radością i z mozołem, Szczerze kocham Wyższą Szkołę. Będę Chodził na wykłady, Od starszych zasięgnę rady, Do fontanny też nie wejdę, A na obiad na dół zejdę!…”.

Po pasowaniu imprezę rozkręcali DJ/rezydenci „Bajki”. Studenci mogli wybrać różne gatunki muzyku serwowane na dwóch parkietach. W klubie czekała także fotobudka. Przed północą na scenie pojawiła się tegoroczna gwiazda otrzęsin w WSPiA, czyli CLEO. Studenci usłyszeli największe hity m.in. „My Słowianie”, „Zabiorę nas”, „N-O-C” i „Za krokiem krok”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zabawa w „Bajka Disco Club” trwała aż do 4:00 rano. Na szczęście w piątek studenci mogli odpocząć. Do 12:40 obowiązywały „Godziny Rektorskie”. Otrzęsiny studentów pierwszego roku to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczestniczą w niej wszyscy studenci uczelni zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama