Zdjęcie: Archiwum Rzeszów News

Do końca 2016 roku wszystkie taksówki rzeszowskiej korporacji Radio Taxi zostaną oklejone niebieską panoramą Rzeszowa. Urzędnicy zastanawiają, jak podobne rozwiązania wprowadzić w innych sieciach.

Pomysł, by w Rzeszowie taksówki jeździły w jednakowych barwach pojawił się kilka lat temu. Jego zwolennikiem był prezydent Tadeusz Ferenc, który uważa, że taksówki w mieście powinny być jednakowe a’la żółte taksówki w Nowym Jorku.

Od pomysłu do realizacji jednak była daleka droga. Koszt ewentualnego przemalowania taksówek spadłby na barki samych taksówkarzy, co spotkało się ze zrozumiałym oporem. Koncepcja zakładała, że w Rzeszowie taksówki miałyby jeździć w srebrnych barwach. Skończyło się na planach, bo taksówkarzy nie można zmusić do przemalowania samochodów.

– Pomysł nie wypalił – przyznaje po latach Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Najstarsza w mieście sieć taksówkarska Radio Taxi postanowiła sama z siebie wprowadzić jednolite taksówki. Ale nie chodzi o przemalowywanie samochodów.

– Wszyscy taksówkarze są zobowiązani do oklejenia do końca 2016 r. boków taksówki niebieską panoramą Rzeszowa. Ten brand przejęliśmy od sieci Idea Cars, której kierowcy świadczyli usługi na lotnisku w Jasionce. Kierowcy Idea Cars należą teraz do naszej sieci. Pomyśleliśmy, że warto skorzystać z ich brandu. Z badań, jakie przeprowadziliśmy wśród klientów, wynika, że tak oklejone taksówki bardzo się ludziom podobają – mówi Wiesław Buż, szef sieci Radio Taxi.

Kolor naklejek panoramy Rzeszowa nawiązuje do barw herbu stolicy Podkarpacia.

– Zastanawiamy się również nad zmianą nazwy sieci – na Panorama Taxi Rzeszów. Taksówkarzy będziemy również namawiać, by wymieniając auto, wybierali biały lub jasny kolor. Na takim najlepiej widać naklejoną panoramę. Ponadto, we wszystkich taksówkach już niedługo będą terminale, by klienci mogli płacić także kartą. W tej chwili połowa naszych taksówek świadczy taką usługę – dodaje Buż.

W barwach Radio Taxi jeździ około 120 taksówkarzy. W całym Rzeszowie jest wydanych 600 licencji taksówkarskich. – Czynnych taksówkarzy jest połowa – szacuje Krzysztof Wadiak, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Rzeszowie, gdzie wydawane są licencje.

Choć pomysł urzędników sprzed kilku lat, by jednakowe barwy dla taksówek wprowadzić dla wszystkich sieci, nie wypalił, to nie oznacza, że temat całkowicie umarł. – Po Nowym Roku będziemy chcieli zaproponować korporacjom nowe rozwiązanie ujednolicenia taksówek. Takie, który nie byłoby dolegliwe dla taksówkarzy – zapowiada Wadiak.

O szczegółach nowego rozwiązania urzędnicy jeszcze nie chcą mówić.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama