Zdjęcie: Materiały WSPiA

Występy muzyczno-taneczne studentów oraz pracowników WSPiA, pokazy tańców i kultury irlandzkiej oraz szkockiej, a także warsztaty prezentujące efektywne sposoby uczenia się języków obcych – tak będzie wyglądał siódmy już Dzień Języków Obcych organizowany w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Impreza odbędzie się w najbliższy czwartek (27 kwietnia).

„Dzień Języków Obcych”, jak co roku, organizuje działający w WSPiA Zespół Języków Obcych. Imprezę rozpoczną warsztaty pt. „Myślenie wizualne w nauce języków obcych”, które poprowadzi Edyta Madej, trener z wydawnictwa PEARSON. Studenci będą mogli dowiedzieć się m.in. jak sprawić, by mózg był efektywniejszy i w czasie przyswajania informacji nie czuł się wyczerpany oraz co zrobić, by przy tej samej ilości czasu zyskać większy efekt w nauce. Warsztaty rozpoczną się o 9:30 w Auli budynek A.

Od 10:40 impreza przeniesie się do klubu studenckiego „Zemsta Docenta”. Tutaj na uczestników „Dnia Języków Obcych” czekać będą występy i warsztaty muzyczno-taneczne. Wystąpi m.in. zespół tańca irlandzkiego i szkockiego „COMHLAN”, który zaprezentuje różne tańce szkockie oraz irlandzkie. Zobaczyć będzie można np. szkocki taniec dworski, góralski, taniec z mieczami oraz tańce tzw. miękkie i step irlandzki. Uczestnicy DJO będą mogli także uczestniczyć w pokazie zakładania tradycyjnego stroju szkockiego.

Pląsy Dzikich Kun

Największą atrakcją będą jednak występy oraz prezentacje wokalne w wykonaniu studentów. W klubie studenckim zaprezentują się studenci I rok Prawa w skeczu zatytułowanym „Coffee shop”. W kilka minut przedstawiają, jak zmienił się sposób zamawiania kawy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. O ile na początku XX wieku klienci mieli w zakresie wyboru kawy niewielkie pole manewru, o tyle obecnie różnorodność dostępnych kaw powoduje, że klient czuje się zagubiony.

W programie pojawią się także „Pląsy Dzikich Kun”, czyli pokaz tańca w wykonaniu 13-osobowej grupy studentów II roku Prawa. Na uczestników Dnia Języków Obcych czekać będą również występy laureatów konkursu „The Voice of WSPiA” oraz prezentacja multimedialna „Covers more famous than the original” przygotowana przez studentkę II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Do udziału w „Dniu Języków Obcych” na wesoło uczelnia zaprasza w najbliższy czwartek (27 kwietnia).

Nauka na wesoło

„Dzień Języków Obcych” pod hasłem „Tańce i Łamańce” organizowany jest w WSPiA od roku 2010. Impreza ma zachęcać studentów do nauki języków obcych. Prezentuje również nowe, ciekawe i wesołe sposoby nauki. Studenci mogą zobaczyć, jak w lekki, zabawny i interesujący sposób przekazać wiedzę, informacje i umiejętności.

Co roku impreza składa się z części, w której organizowane są warsztaty językowe. Druga część to ciekawe i wesołe prezentacje różnych kultur.

– Pozwala to studentom w trochę inny sposób podszkolić swój warsztat językowy. „Tańce i Łamańce” od samego początku cieszą się ogromną popularnością wśród studentów uczelni. W imprezie, co roku uczestniczy kilkaset osób – podkreśla Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama