Taneczny flash mob w Rzeszowie. Trzy rekordy pobite [ZDJĘCIA]

Reklama

Około 500 osób wzięło udział we flash mobie podczas 5. Rzeszowskiego Święta Transplantacji. Udało się pobić trzy rekordy.

 

– To największy dotychczas flash mob w Rzeszowie. To największy w Polsce flash mob, podczas którego uczestnicy wystąpili w maseczkach chirurgicznych. Trzecim rekordem jest zrobienie największego selfie w Rzeszowie. Na Rynku było wtedy ok. 800 osób – mówi Marek Podraza, jeden z organizatorów flash moba.

Uczestnicy sobotniego flash moba tańczyli do piosenki „Uptown Funk” w wykonaniu Bruno Marsa. Z zapowiedzi w internecie wynikało, że uczestników będzie więcej – ok. 3 tys.

– Nie zależało nam na rekordach, chcieliśmy zwrócić uwagę na problem transplantacji – twierdzą organizatorzy, którzy chcą, by taneczny flash mob wpisał się na stałe na kulturalną mapę imprez w Rzeszowie.

– Tak jak Wrocław ma święto gitary, tak Rzeszów powinien mieć taneczny flash mob. Chcemy go organizować cyklicznie przy okazji kolejnych edycji Rzeszowskiego Święta Transplantacji. Nie ma nic cenniejszego niż uratować życie drugiej osobie – uważa Marek Podraza.

Flash mob był częścią 5. Rzeszowskiego Święta Transplantacji. W sobotę na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się konferencja „Przeszczep szansą na drugie życie” z udziałem znakomitych specjalistów z wielu krajowych ośrodków, związanych z transplantologią.

Po południu na Rynku odbył się festyn oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Gwiazdą wieczornego koncertu byli Mateusz Mijał i Sylwia Grzeszczak.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama