Zdjęcie: Teatr Przedmieście. "Tchnienie"
Reklama

Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na nastrojowy i wzruszający spektakl „Tchnienie”, który będzie prezentowany 23 stycznia o godz. 19:00 w Teatrze Przedmieście. Wszystkie babcie i dziadkowie na przedstawienie wejdą za darmo.

[Not a valid template]

 

„Tchnienie” to kameralna opowieść o miłości, śmierci i cierpieniu. Życie bohaterów toczy się tu na pograniczu jawy i snu, rzeczywistości i wspomnienia. Przywołujemy postaci naszych dziadków, aby przez pryzmat ich życia móc lepiej poznać i zrozumieć samych siebie.

To prosta, wzruszająca historia na parę aktorów, stare łóżko, walizkę, prześcieradło i rzutnik, który służy do pokazywania rodzinnych fotografii, a czasem strzela jak karabin niemieckiego żołnierza. Jest i śmiesznie, i tragicznie, i całkiem zwyczajnie, jak to w życiu. Historia opowiedziana szczerze, nastraja do własnych wspomnień i głębokich refleksji nad istotą życia. Co po nas zostanie? Może tylko taka historia?

W tej sztuce każdy znajdzie odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień i lęków, swojej wrażliwości i siły. Te filozoficzne rozważania, które odbywają się poprzez dialog aktorów z publicznością zmierzają do postawienia ważnego pytania: czy miłość może nas uwolnić od strachu przed śmiercią?

Premiera spektaklu „Tchnienie” odbyła się 4 listopada 2012 roku podczas festiwalu „Źródła Pamięci. Grotowski – Kantor – Szajna” w Rzeszowie.

Na scenie występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: