W sieci pojawił się teaser zwiastujący album „Będzie Dobrze” jazzowo-rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Płyta ukaże się 10 kwietnia.

W pierwszej połowie marca na stronie www.for-tune.pl ruszy preorder albumu. Równocześnie odbędzie się premiera pierwszego singla z płyty.

Zespół ujawnił też okładkę i tracklistę albumu, na którym gościnnie pojawią się: Lilu, Mr Krime, Robert Cichy i Ten Typ Mes.

Płyta to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków, oraz rzeszowskiego rapera znanego z łączenia rapu z graniem na żywo.

Zespół tworzy pięć odmiennych osobowości: dwie wielkie nadzieje polskiego jazzu – Kuba Płużek i Alan Wykpisz, charyzmatyczny i doświadczony Filip Mozul, zasłużony undergroundowy raper Eskaubei i czuwający nad wszystkim, ceniony sideman Tomek Nowak.

Doświadczenie wyniesione z wieloletniej współpracy z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, czy z muzykami zespołu Amy Winehouse pozwoliło Nowakowi na połączenie świata jazzu, hip hopu oraz czarnej groove-owej muzyki.

Gatunki, które mają przecież ze sobą wiele wspólnego spotkały się na jednym albumie, na którym nie brakuje ani dojrzałego i przemyślanego rapu ani ciekawych wątków aranżacyjnych, czy swobodnych improwizacji.

Istotnym wsparciem okazał się Mr Krime, pionier polskiego dj-ingu, który okrasił scratchami i cutami 7 z 11 utworów na płycie.

Gościnnie pojawiła się również znana łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Ten Typ Mes. Na płycie można usłyszeć również gitarowe solo Roberta Cichego. To pierwsza pozycja w katalogu For Tune, w której pojawiają się elementy hip hopu.

LISTA UTWORÓW

1. Vibe ft. Mr Krime

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

2. Będzie Dobrze ft. Mr Krime

3. Nic Nowego ft. Mr Krime

4. Krok w Przód ft. Ten Typ Mes, Robert Cichy

5. Ludzie w Poszukiwaniu Życia

6. Spotkajmy Się ft. Lilu, Mr Krime

7. Tysiące Miast ft. Mr Krime

8. Chłód vs. Ciepło

9. Regular Funk pt. 2 ft. Mr Krime

10 .Miles Gra…

11. Ten Czas ft. Mr Krime

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama