Fot. Maciej Rałowski. Na zdjęciu po lewej stronie Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Zarząd województwa podkarpackiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Ma mieć wyższe wykształcenie i być związany z kulturą i sztuką.

Podstawowe wymogi, jakie postawił zarząd przed przyszłym dyrektorem to: trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym związanym z działalnością kulturalną lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z kulturą, znajomość problematyki związanej z rzeszowskim teatrem oraz znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania placówki kultury oraz specyfiki pracy w teatrze. Co więcej, kandydat musi mieć wyższe wykształcenie, solidne zdrowie i menadżerskie predyspozycje do kierowania zespołem.

Dodatkowym atutem będzie znajomość języków obcych oraz umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych. Ogłoszenie obejmuje pracę w obecnym sezonie artystycznym oraz w czterech kolejnych.

Osoby ubiegające się na stanowisko szefa rzeszowskiego teatru, swoje kandydatury mogą zgłaszać do 6 lutego. Jak poinformował na spotkaniu z pracownikami teatru marszałek Władysław Ortyl, do urzędu marszałkowskim wpłynęły dwa oferty. Dodał również, było też pięć telefonów w tej sprawie .

Poprzedni dyrektor teatru, Remigiusz Caban, został odwołany w grudniu w atmosferze skandalu. Decyzja zarządu poprzedzona była kontrolą w teatrze, która wykazała nieprawidłowości w zarządzaniu tą placówką. Przyczyną podjęcia takiej decyzji są wyniki kontroli z kwietnia i czerwca ubiegłego roku, podczas, której stwierdzono szereg nieprawidłowości, w tym naruszenie zasady efektywnego wydawania środków publicznych. Ponadto podczas kontroli stwierdzono także m.in. brak realizacji niektórych umów cywilno-prawnych, czy poniesienie znacznych kosztów na realizację przedstawienia „Hamlet”, z którego ostatecznie zrezygnowano.

Dodatkowo pracownicy teatru weszli w spór zbiorowy z dyrektorem Cabanem i  skierowali sprawy do sądu. Sąd do kilku pozwów odniósł się już przychylnie i przywrócił zwolnionych do pracy.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama