W najbliższy poniedziałek (3 marca) w Klubie Akademickim IQ WSIiZ odbędzie się kolejna edycja cyklu: 18:18 – Spotkanie ze Sztuką. We wtorek wystąpi kabaret Czesuaf.

Teatr Scena Propozycji

Teatr Scena Propozycji przedstawi najnowszy spektakl Janusza Pokrywki, na podstawie twórczości Jerzego Nowosielskiego pt. „Dwoistość”.

Teatr prowadzony przez znanego rzeszowskiego scenografa, malarza i twórcę spektakli liczy już ponad 25 lat. Widowisko zainspirowane zostało sztuką wielkiego, niezwykle intrygującego artysty – Jerzego Nowosielskiego. Jego twórczość i postawę życiową  twórca spektaklu dobitnie sytuuje pomiędzy sacrum i profanum przenikających się nawzajem na granicy katolicyzmu i prawosławia. Wydaje się, że nie tyle życie i twórczość Nowosielskiego, ale właśnie te zjawiska i samo ich przenikanie w jego twórczości i życiu najbardziej zainspirowały Janusza Pokrywkę, pozostając w absolutnej zgodzie z tą częścią jego zainteresowań plastycznych i teatralnych, które mają głębokie źródło w historycznych i współczesnych kontekstach narodowościowych polskiej ściany wschodniej. Duchowa dwoistość była i jest tu cechą wielu ludzi. Życie Nowosielskiego, podbudowane jego twórczością, ma dodatkowo tę cechę, że pozostaje w związku z jego wielką osobowością, co dla Pokrywki jest wartością dodatkowo cenną, bowiem trudno o lepszy i bardziej spektakularny przykład duchowej dwoistości. Trzeba też podkreślić, że Janusz Pokrywka był uczniem Nowosielskiego i jest w pewnym sensie jego apologetą.

Dodatkową oprawą plastyczną spektaklu będzie wernisaż wystawy poplenerowej Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „W kręgu Pogranicza” Łańcut-Jabłonka 2013. Plener zorganizowany przez Marzenę Kowalską – właścicielkę Galerii „Marzenie” – zgromadził wielu uczestników, artystów z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Rosji i Polski. W założeniu plener był twórczym spotkaniem, wymianą artystycznych doświadczeń.

18: 18 Spotkanie ze sztuką, poniedziałek (3 marca), godz. 18.18, Klub Akademicki IQ WSIiZ, wstęp wolny

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kabaret Czesuaf

We wtorek (4 marca) Klub Akademicki IQ WSIiZ zaprasza na kabaretowe ostatki. Wystąpi poznański kabaret Czesuaf – laureat wszystkich najważniejszych przeglądów i festiwali kabaretowych. Jego twórcy prezentują humor na bardzo wysokim poziomie, nie unikając celnej satyry obyczajowej.

Kabaret tworzą: Tomasz Nowaczyk, Maciej Morze i Wojciech Kowalczyk. Jak sami piszą o sobie: „AAAatrakcyjni trzej mężczyźni z Poznania rozbawią każdą publiczność. Kabaret Czesuaf – profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor. Oferujemy dobre żarty, zgrabne puenty oraz piosenki z dobrym tekstem i nienachalnym wokalem.

W cenę wliczone dziesięcioletnie doświadczenie sceniczne, zadowolenie klienta oraz niebanalna uroda zespołu. Uwaga – bisy gratis! Kabaret Czesuaf można porównać do szminki – jest na ustach wszystkich” (za: czesuaf.art.pl).

Kabaret Czesuaf, wtorek (4 marca), godz. 19.01, Klub Akademicki IQ WSIiZ, wstęp wolny

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama