Zdjęcie: Materiały Teatru "Maska"

„Mask@ w sieci” już działa. W niedzielę pierwszy spektakl online. „Statek Noego” w reżyserii Katarzyny Kawalec. 

Teatr „Maska” zarejestrował 5 spektakli, które – począwszy od 17 stycznia – pokaże co niedziela na swojej platformie VOD. Jako pierwszy, już dzisiaj, wyemitowany zostanie „Statek Noego”. Początek o godz. 16:30.

„Statek Noego” to propozycja działającej od 2015 roku Sceny Najnajowej, która do teatru zaprasza najmłodsze dzieci, dopiero zaczynające swoją przygodę z teatrem.

Spektakl skierowany jest do dzieci od 1,5 roku życia. Opowiada o rejsie niezwykłym statkiem, na pokładzie którego podróżują ludzie i zwierzęta. Wyreżyserowała go Katarzyna Kawalec. Wystąpili w nim Jadwiga Domka i Tomasz Kuliberda.

Widzowie, którzy zdecydują się wykupić bilet o wartości 10 zł, otrzymają kod do spektaklu – ważny przez 48 godzin od jego premiery, czyli od godz. 16:30 w niedzielę (17 stycznia).

To kolejna już odsłona projektu „Mask@ w sieci”. Teatr realizował już m.in. słuchowiska i etiudy w serwisie YouTube.  – Nagle stanęliśmy przed faktem, że musimy przenieść się do internetu. To dla nas nowa sytuacja, w której trudno się odnaleźć – mówi Przemysław Jaszczak, zastępca dyrektora ds. artystycznych w „Masce”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dla aktorów teatralnych gra przed kamerą była nowym, ale ciekawym wyzwaniem. – Do realizacji nagrań zaprosiliśmy wspaniałych twórców z Łodzi: Anetę Wawrzołę i Grzegorza Habryna. To doświadczeni ludzie. Od lat zajmują się fotografią teatralną.  Stworzyli dobrą atmosferę, zarejestrowali nasze spektakle w najlepszej jakości – tłumaczy Jaszczak.

Aktualnie w „Masce” trwają przygotowania do spektaklu „Kajtuś Czarodziej” w reżyserii Heleny Radzikowskiej. – To, czy jego premiera odbędzie się w sieci czy online, zależy w dużej mierze od rozwoju pandemii. Naszym marzeniem jest wystawić go w klasyczny sposób. Tęsknimy za widzem – podkreśla Jaszczak.

Do 14 lutego „Maska” pokaże na platformie VOD „Bambusową księżniczkę”, „Hachiko”, „Alicję w krainie czarów” i „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. 

Zdjęcie: Materiały Teatru „Maska”

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama