Zdjęcie: materiały teatru
W sierpniu rzeszowski Teatr Przedmieście wystawi dwie sztuki na placu przed swoim budynkiem. Na afiszu „Kroniki Podwórkowe” i „Circus Paradise”. 

Teatr Przedmieście latem powróci po przerwie spowodowanej przez epidemię koronawirusa. Na początek zagra swoją „Podróż” w amfiteatrze w Polańczyku, a w sierpniu wróci do Rzeszowa ze swoimi najgłośniejszymi spektaklami. 
 
8 sierpnia o godz. 20:00 na placu przy ul. Reformackiej 4 teatr Anety Adamskiej wystawi „Kroniki Podwórkowe”. – Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno-białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla – zachęca reżyserka spektaklu.
 
Dwa tygodnie później (22 sierpnia), o tej samej porze, placem przed teatrem zawładnie „Circus Paradise” według „Parad” Jana Potockiego i „Dekameronu” Giovanniego Boccacia. 
 
– Jest to szalony i wesoły spektakl. Wychodzimy do naszej publiczności z propozycją nieoczekiwaną, inną niż dotychczas. Przekształcamy nasz teatr w budę jarmarczną, a sami stajemy się trupą wędrownych komediantów, którzy bawią i wzruszają prostymi, a czasem absurdalnymi opowieściami o życiu – zapowiada Aneta Adamska, reżyserka.
 
Bilety na sierpniowe spektakle kosztują 20 zł (ulgowe) i 30 zł (normalne). 
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
Zdjęcie: materiały teatru
Reklama