23 obiekty w naszym województwie zostały wyróżnione tytułem Budową Roku Podkarpacia 2013. Wśród nich jest m.in. most Narutowicza w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Wyróżnienia wręczył marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Wśród najlepszych inwestycji budowlanych na Podkarpaciu znalazły się 23 obiekty, m.in.: mieszkalne, użyteczności publicznej, produkcyjno-usługowe, ale także obiekty drogowe, czy mostowe.

Nagrodę pierwszego stopnia oraz tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2013 otrzymało w sumie 15 inwestycji. Wśród nich znalazły się m.in.: budynek Zespołu Laboratoriów dla Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, Podkarpackie Centrum Innowacyjno-Badawcze Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego, droga krajowa łącząca obwodnicę Rzeszowa z drogą ekspresową S-19 i autostradą A-4 i most im. Narutowicza w Rzeszowie.

Wśród laureatów znalazły się również takie inwestycje jak: blok kogeneracyjny w Ciepłowni Łężańska w Krośnie, hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 15 w Rzeszowie, Zespół Budynków Mieszkalnych „Garden Place w Rzeszowie”.

Nie zabrakło również inwestycji, do których przyczynił się samorząd województwa podkarpackiego: Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu, hangary dla statków powietrznych w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”, a także most w Kuryłówce, czy most przez rzekę Tabor w Rymanowie Zdroju.

Tegoroczna edycja konkursu Budowa Roku Podkarpacia została przeprowadzona przez pięć stowarzyszeń naukowo-technicznych działających na terenie województwa.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama