Reklama

Występował m.in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. 8 września w rzeszowskim pubie Undeground zagra holenderski songwriter – Teddy Jr.

Teddy Jr. koncertując przemierzył pół Europy. Grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce, na Ukrainie i w Niemczech. Ten świetny holenderski songwriter w muzyce łączy folkowe, country’owe brzmienia z energią grunge’u lat 90.

Artysta komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Neil Young, Frank Turner, Tom Waits czy Tom Petty. O swoich piosenkach Teddy mówi: – Są opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świat dookoła.

Holender dzięki swojej charyzmatycznej osobowości stwarza na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność może aktywnie uczestniczyć. W 2015 roku, od kiedy działa w agencji koncertowej Borówka Music, odwiedził 50 polskich miast, gdzie prezentował swoją muzykę. Przyjęcie było bardzo gorące.

Teddy Jr. koncertuje w duecie – ze świetnym akordeonistą Pawłem Cieplakiem (czasem grają z większym składem). Podczas koncertów tego duetu jest energia, są dobre melodie oraz dobre teksty. Jest też mnóstwo wesołych, bardzo ciekawych opowieści.  Warto ich sprawdzić.

Kuba Wojewódzki po wysłuchaniu występu Teddy’ego napisał w tygodniu „Polityka”:  Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem.

Holenderski songwriter w Rzeszowie wystąpi 8 września (czwartek). Zagra w pubie Underground o godz. 20:00. Wstęp 10 zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: