Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych raperów przyjedzie do Rzeszowa. W sobotę (9 lutego) TEDE wystąpi w klubie Vinyl.

Koncert TEDEGO w Rzeszowie jest częścią trasy „Noi? Ellimitati tour” podczas której, oprócz dobrze znanych kawałków, usłyszymy także przedpremierowo kawałek z nadchodzącej płyty rapera – „Karmagedon”.

TEDE, a właściwie Jacek Graniecki, to kontrowersyjny raper, którego chyba wszyscy kojarzą z kawałka „Bezele kochana”. Środowisko ulicznego rapu twierdzi, że się sprzedał. On sam jednak uważa, że przerzucił most dziewiczy między rapem undergroundowym a komercyjnym, wzorowanym na dokonaniach starszych kolegów za oceanu.

Pieniądze nie parzyły go w ręce. Nie żenowały go także projekty, które wykraczały poza wąski horyzont niepisanego kodeksu „ulic”. TEDE nie wstydzi się współpracy z Natalią Kukulską, Zdzisławą Sośnicką, Ewą Farną, czy zespołem Kombi.

O jego mimo wszystko dobrym rapie ma świadczyć pięć nominacji do nagrody Fryderyka oraz fakt, że jego albumy rozeszły się w 220 tys. egzemplarzy w Polsce. W 2011 roku TEDE został także sklasyfikowany na 3. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”.

Rok później znalazł się na 3. miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis „Porcys”. W 2017 roku mixtape rapera pt. “Volumin IV: Pie…ę Was” został uznany najdroższą polską rapową płytą w sprzedaży wtórnej. W 2016 roku został nagrodzony statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.

TEDE jest także współzałożycielem wytwórni Wielkie Joł oraz właścicielem firmy odzieżowej oraz kreatorem linii ubrań w PLNY Textylia, a także współwłaścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego Trykot TDK.

Sobotni koncert TEDEGO w Rzeszowie poprzedzi Wielka Bitwa Rzeszowska. Stolicę Podkarpacia w bitwie będą reprezentować: “Misza”, “Malutki” i “Oczoś”. Do Bitwy można się zgłaszać poprzez wysłanie wiadomości prywatnej na Facebooku do AtmanShop. W treści należy wpisać swój pseudonim i miasto z którego się pochodzi. Wpisowe kosztuje 10 zł

Hip-hopowa impreza w Vinylu rozpocznie się o godz. 17:00. Eliminacje do Bitwy zaczną się o 17:30. Godzinę później ma zacząć się półfinał. TEDE swój koncert rozpocznie o 20:30. 

Aktualnie dostępne są bilety w cenie 40 zł i 45 zł (w dniu koncertu w Vinylu) oraz 70 zł (bilety VIP). Bilety do kupienia w Ataman Shop (Centrum Handlowe Europa II, II piętro, al. Piłsudskiego 34) oraz w Vinylu. Zakup VIP-owskiego biletu uprawnia do spotkania z raperem (możliwość zrobienia zdjęcia, podpisania płyt, krótkiej rozmowy), plakatu koncertu z autografem, opaski VIP wraz z biletem kolekcjonerskim. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.