Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Rok temu dawna ul. Pańska zabrała mieszkańców Rzeszowa w podróż do Węgier. Tym razem z 3 Maja udajemy się do Rumunii, bo to właśnie ten kraj będzie tematem przewodnim nadchodzącego Święta Paniagi. Wystawcy, którzy chcą zaprezentować podczas tradycyjnego Jarmarku, swoje propozycje rękodzielnicze mogą zgłaszać do 11 kwietnia.

Tegoroczne Święto Paniagi będzie wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz nie będzie w nim brała udziału jubilatka, czyli ul. 3 Maja, dawna ul. Pańska. Przyczyną są oczywiście kwestie związane z rewitalizacją deptaka, który według zapewnień ratusza idzie zgodnie z harmonogramem, a prace archeologów nie mają wpływu na tempo prowadzonych robót.

Niemniej jednak zadecydowano, że nie można aż tak ryzykować i w uroczystościach zostanie pominięta obecnie rozkopana ul. 3 Maja. – W tym roku wydarzania związane ze Świętem Paniagi będą rozgrywane przy fontannie multimedialnej, na terenie fosy zamku Lubomirskich – wyjaśnia Aneta Radaczyńska, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie.

– Z kolei tradycyjny jarmark wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych zostanie ulokowany w al. Lubomirskich, natomiast koncert na zakończenie święta odbędzie się na scenie rzeszowskiego Rynku – dodaje.

Jeszcze nie wiadomo, jakie atrakcje czekają nas podczas Święta Paniagi, ale już dziś wiemy, że tegoroczna edycja upływać będzie mieszkańcom Rzeszowa pod znakiem kultury rumuńskiej.  Na koniec marca jest planowane spotkanie robocze wszystkich podmiotów, które będą chciały zaprezentować się podczas Święta Panagi. Wówczas będzie też opracowywany dokładny plan uroczystości.

Póki co do 11 kwietnia trwa nabór zgłoszeń wystawców, którzy swoje dzieła chcieliby zaprezentować podczas Jarmarku. A kto może zgłaszać swoje pomysły? Na pewno firmy, ludzie z pasją, stowarzyszenia, fundacje lub inne instytucje, które dysponują interesującymi produktami, które wpasują się w założenia tematyczne Jarmarku.

Jeśli wystawca zdecyduje się wziąć udział w Jarmarku będzie miał do dyspozycji przestrzeń o powierzchni 6 m kw., chyba, że dzieła, które będzie chciał zaprezentować będą wyjątkowo atrakcyjne i warunki powierzchniowe pozwolą na to, to wówczas będzie mógł się starać o wygospodarowanie większej przestrzeni.

Zgłoszenia należy przesyłać w formie specjalnego formularza zgłoszeniowego (dostępny TUTAJ) za pośrednictwem adresu e-mail: jarmarknapaniadze@gmail.com lub osobiście w biurze realizatora Jarmarku (ul. Słowackiego 24). O przyjęciu wystawcy do uczestnictwa w jarmarku nie decyduje kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc jest ograniczona.

„O przyznaniu powierzchni wystawienniczej decyduje realizator Jarmarku w porozumieniu z organizatorem. Decyzja ta zostanie podjęta po szczegółowym przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń i przekazana najpóźniej do dnia 14 kwietnia tylko osobom, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Brak informacji dotyczących wyników rekrutacji jest równoznaczny z nieprzyjęciem zgłoszenia i wpisaniem wystawcy na listę rezerwową” – informuje firma ProAktyw, zaangażowana w realizację tegorocznego Jarmarku.

Gdy wystawca od realizatorów i organizatorów dostanie „zielone światło”, będzie zobowiązany do wpłaty kaucji w wysokości 100 zł oraz podpisania regulaminu porządkowego.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama