Zdjęcie: Youtube.com / Grzane Wino
Reklama

„My nie chcemy wznosić barykad. I nie chcemy stukać butami. Chcemy myśli mieć czyste i proste. I nie trzymać warty pod drzwiami” – śpiewają artyści w piosence „Chcemy mieć sny”. Powstał on z inicjatywy rzeszowskiej grupy Grzane Wino. 

Zespół Grzane Wino wraz z zaprzyjaźnionymi artystami stworzył utwór, w którym wyraża swój bunt przeciwko bestialstwu władz rosyjskich na bezbronnych ludziach, w tym dzieci w Ukrainie. Piosenka powstała z potrzeby serca i ducha. 

– „Chcemy mieć sny” to nie tylko obraz bólu matek i dzieci dotkniętych wojną, ale także apel o spełnienie prostych marzeń każdego człowieka – o spokojne sny! Przesłaniem utworu jest empatia do człowieka, nadzieja i wiara, że los Ukraińców się odmieni – mówią artyści. 

W projekcie bezinteresownie wzięli udział znani artyści: Sebastian Riedel (Cree), Eugeniusz Olejarczyk „Siczka” (KSU), zespół Perspective Band, Konrad Baum (DOC), Małgorzata Boć (Revolution) oraz wyjątkowa i delikatna artystka ukraińska Valentina Maslovska. 

Artyści jednocześnie apelują o wpłacanie pieniędzy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która niesie pomoc ogarniętej wojną Ukrainie – od 24 lutego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama