Rozstrzygnięty został konkurs na TOP Inwestycje Komunalne w Polsce Wschodniej. Spośród 10 wybranych przez internautów inwestycji aż trzy są z Podkarpacia, m.in. z terminal pasażerski w Jasionce.

Plebiscyt zorganizował serwis Portalsamorzadowy.pl. Internauci mieli do wyboru 20 inwestycji, które w ostatnich dziesięciu latach przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu, mieszkańców Polski Wschodniej.

Wśród nominowanych projektów były cztery z Podkarpacia: wybudowany dwa lata temu za prawie 100 mln zł w Jasionce nowy terminal pasażerski, Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego Nowoczesnych Technologii w Rzeszowie, kształcące wysokospecjalizowaną kadrę przedsiębiorstw na Podkarpaciu, a także kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu oraz Blok kogeneracyjny opalany biomasą w ciepłowni w Krośnie.

Komisja konkursowa wytypowała dziesięć Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Internauci oddali blisko 70 tys. głosów. Wśród 10 TOP Inwestycji Komunalnych w Polsce Wschodniej aż trzy są z Podkarpacia: terminal w Jasionce zajął 3 miejsce. 7 miejsce przypadło RCKZNT w Rzeszowie, a 10 zajął blok kogeneracyjny w Krośnie.

– Na początku konkursu pozytwynie zaskoczyła nas liczba zgłoszonych projektów, która przekroczyła 100. Natomiast liczba oddanych internetowo głosów to już więcej niż pozytywne zaskoczenie. Skala zainteresowania inwestycjami i chęć wyrażenia swojej opinii są imponujące. Bezpośrednia ocena danego projektu przez społeczność lokalną jest najważniejsza – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalusamorzadowego.pl.

Nagrody laureatom zostaną wręczone 18 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Gala będzie imprezą towarzyszącą Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

10 TOP Inwestycji Komunalnych w Polsce Wschodniej

1. Rewitalizacja rynku i przestrzeni miejskiej w Białymstoku

2. Centrum Geoedukacji w Kielcach

3. Port Lotniczy Rzeszów – budowa nowego terminalu pasażerskiego

4. Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu

5. Przygotowanie terenów w Białymstoku dla Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

6. Utworzenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego i przygotowanie terenów inwestycyjnych

7. Regionalne centrum kształcenia zawodowego nowoczesnych technologii w Rzeszowie

8. Budowa miniprzystani wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów w województwie warmińsko-mazurskim

9. Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie

10. Blok kogeneracyjny opalany biomasą w ciepłowni Łężańska w Krośnie

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama