Internauci mogą typować najciekawsze inwestycje, która przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu, mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich 10 latach. Wśród nominowanych jest m.in. nowy terminal pasażerski w Jasionce.

Konkurs TOP Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej wskaże najlepsze inwestycje zrealizowane na terenie pięciu województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Redakcja serwisu Portalsamorzadowy.pl, wraz z Radą Konsultacyjną konkursu wytypowała 20 projektów, na które można głosować poprzez stronę www.portalsamorzadowy.pl.

Wśród nominowanych projektów są cztery z Podkarpacia: wybudowany dwa lata temu za prawie 100 mln zł w Jasionce nowy terminal pasażerski, Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego Nowoczesnych Technologii w Rzeszowie, kształcące wysokospecjalizowaną kadrę przedsiębiorstw na Podkarpaciu, a także kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu oraz Blok kogeneracyjny opalany biomasą w ciepłowni w Krośnie.

Pełna lista nominowanych projektów dostępna jest TUTAJ. Internauci mogą głosować do 7 września. Nagrody zostaną wręczone podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (18-19 września), największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, organizowanej od 2009 roku. Kongres uznawany jest za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

Plebiscyt TOP Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej ma wskazać najlepsze praktyki inwestycyjne zrealizowane przez samorządy, spółki komunalne lub inne podmioty, nad którymi faktyczne władzę sprawuje samorząd. Plebiscyt ma też docenić tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Konkurs wyróżni te inwestycje komunalne, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich 10 latach.

Główne kryteria przy ocenie projektów to m.in. prorozwojowość inwestycji, jej rozmach w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, aspekt współpracy z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy, jak również aktywne gospodarowanie majątkiem.

Nagrodzonych zostanie maksimum 10 inwestycji. Obiekt, który zwycięży w plebiscycie, otrzyma nagrodę specjalną od czytelników Portalusamorzadowego.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama