Reklama

Trwają zapisy do III edycji Rowerowej Gry Miejskiej w Rzeszowie – The Twins. Gra odbędzie się 23 maja.

The Twins jest grą łączącą elementy rozrywki, krajoznawstwa, turystyki oraz harcerskich podchodów. Uczestnicy startują w zespołach wyłącznie 2-osobowych. Aby wziąć udział w Rowerowej Grze Miejskiej do 18 maja trzeba wpłacić wpisowe w wysokości 12 zł od zespołu.

Pomysł z The Twins narodził się już w 2012 r., gdy w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego powstała Sekcja Turystyki Rowerowej.

– Ze studentami chcieliśmy stworzyć coś nowego, coś czego jeszcze na mapie Rzeszowa nie było, a bazując na moim doświadczeniu oraz zainteresowaniach związanych z turystyką i rekreacją oraz faktem, iż już kilka lat zajmuje się pisaniem questów turystycznych postanowiliśmy to wykorzystać i stworzyć pierwszy quest rowerowy – mówi Marta Tabaczyńska, koordynatorka The Twins.

Znajomość Rzeszowa nie jest obowiązkowa

Uczestnicy Rowerowej Gry Miejskiej wystartują o godz. 10:00 z rzeszowskiego Zalesia. Każda drużyna dostanie fragmenty scenariusza oraz fragmenty mapy Rzeszowa. Wszystkie zadania będą ze sobą powiązane, co wcale nie oznacza, że zawodnicy będą wiedzieli, gdzie się znajduje kolejny punkt kontrolny. Aby to odgadnąć, trzeba będzie rozwiązać np. łamigłówkę, wykonać określoną czynność, aby uzyskać informację o dalszym przebiegu trasy.

Znajomość Rzeszowa nie jest obowiązkowa. – W tym roku zadania, przed którymi będą postawieni uczestnicy, będą bardzo zróżnicowane, m.in. poczynając od odnalezienia punktu na mapie poprzez zadania nieco matematyczne, rebusy, elementy zadań związanych z grami planszowymi oraz wiele, wiele innych – zapowiada Marta Tabaczyńska.

Szczegółów nie zdradza, by nie psuć zabawy. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie dwóch głównych kategorii: czasu przejazdu całej trasy oraz tego, czy zostały rozwiązane wszystkie zagadki.

Na trasie będzie można zdobyć dodatkowe punkty tzw. „minusowe” lub „plusowe”. Te pierwsze będą za niewykonanie określonego zadania lub poproszenie o dodatkową podpowiedź, wskazówkę. Punkty „plusowe” będą przyznawane przez poszczególnych sędziów.

Gra dla wszystkich

Laureatami zostaną 3 drużyny z ogólnym najlepszym wynikiem czasowym oraz zadaniowym. Otrzymają nagrody i dyplomy Wszystkie zespoły dostaną symboliczne nagrody.

W Rowerze Grze Miejskiej mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek. Osoby poniżej 16. roku życia muszą być opieką prawnego opiekuna. Wówczas jest to przejazd w ramach jednej drużyny. Osoby pomiędzy 16. a 18. rokiem życia mogą wziąć w The Twins za pisemna zgoda opiekuna prawnego.

Nie czekajcie na ostatnią chwilę z zapisami. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na zakończenie Gry odbędzie się integracyjny grill.

Informacje dotyczące zgłoszeń, opłat startowych i wszystkich innych szczegółów można uzyskać w CSiR UR przy ul. Ćwiklińskiej 2, budynek D1 119 a, tel. 530 195 142, e-mail: m.tabaczynska@wp.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama