Zdjęcie: materiały Politechniki Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska dołączyła do grona 5 procent najlepszych uczelni na świecie. W najnowszym THE Ranking 2022 uplasowała się na 1201. miejscu. 

Na całym świecie jest ponad 26 tysięcy uniwersytetów. Times Higher Education World University Rankings, wraz z rankingami ARWU oraz QS WUR, należy do najbardziej prestiżowych. W tegorocznym rankingu sklasyfikowano 2112 najbardziej prestiżowych uczelni. Na liście znalazły się 23 z Polski.

Politechnika Rzeszowska zajęła 9. miejsce w grupie takich uczelni, jak m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska czy Politechnika Wrocławska. Najwyżej w rankingu wśród polskich uczelni uplasowały się UJ i Uniwersytet Warszawski. W ocenie transferu wiedzy do gospodarki PRz zajęła 1064. pozycję.

THE Ranking bierze pod uwagę wyniki uczelni badawczych w zakresie nauczania, jakości badań naukowych, transferu wiedzy i pozycji międzynarodowej. Ranking publikowany był od 2004 r. wspólnie z firmą marketingową QS, a od 2010 r. publikowany jest samodzielnie przez Times Higher Education (THE).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Lista obejmuje ponad 2100 uczelni, przy czym dane są częściowo publikowane w grupach (od pozycji 201). Ranking powstał na podstawie ankiet, w których badano reputację akademicką uczelni. Naukowcy określają po 15 uczelni, które są najlepsze na świecie. Pełne wyniki rankingu znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama