Zdjęcie: Materiały prasowe

Rzeszów znalazł się na ogólnopolskiej trasie The X Tour Roxie Roksany Węgiel. 14-latka w najbliższą niedzielę zaśpiewa w klubie „Pod Palmą”.

Roksana Węgiel z Jasła 4 października wyruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową. Zaczęła od Poznania, potem były Katowice, Kraków, Opole, Wrocław, Warszawa. Kolejnym miastem jest właśnie Rzeszów, na koniec, 26 października, Roksana zaśpiewa w Gdańsku. 

O Roksanie Węgiel zrobiło się głośno, gdy została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób. 

7 czerwca br. ukazał się debiutancki album Roksany Węgiel zatytułowany „Roksana Węgiel”, który w dwa miesiące po premierze osiągnął status złotej płyty. 16 sierpnia odbyła się premiera kolejnego anglojęzycznego singla Roxie pt. „Live It Up” w kolaboracji z producentem B-OK oraz Kristianem Kostovem.

Debiutancki singiel „Żyj” 14-latki w YouTube wyświetlono ponad 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim singlem był utwór „Obiecuję”, którego teledysk obejrzano ponad 7 mln razy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W styczniu Roksana Węgiel uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. 12 kwietnia ukazał się anglojęzyczny singiel „Lay Low”, który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

W maju Roksana była gościem specjalnym 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. 5 czerwca odbyła się premiera nowego singla „Dobrze jest, jak jest”, którego teledysk w 48 godzin osiągnął ponad milion wyświetleń, a utwór zagościł na playlistach największych stacji radiowych w kraju.

Roksana Węgiel wystąpi w Rzeszowie w najbliższą niedzielę, 20 października, w klubie Pod Palmą. Koncert rozpocznie się o 17:00. Ceny bilety zaczynają się od 49 zł. Do kupienia na eBilet.pl oraz w sklepach Media Markt w całej Polsce.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama