Reklama

– Mistrz, mistrz Re-so-via! – tak witano w czwartkowy wieczór w Galerii Rzeszów zawodników Asseco Resovii w nowym sezonie 2016/2017. Cel mają jeden – odzyskać tytuł Mistrza Polski. 

[Not a valid template]

 

Tłumy, tłumy, tłumy! Parter, poziom -1, pierwsze piętro, drugie… Wszystkie możliwe miejsca, z których było zobaczyć tylko siatkarzy z Assco Resovii, były szczelnie wypełnione. Tak gorącej atmosfery, i to dosłownie, w Galerii Rzeszów dawno nie było.

A okazja była nie byle jaka, ponieważ na specjalnie przygotowanej scenie w czwartkowy wieczór zaprezentowali  się zawodnicy, którzy w barwach Asseco Resovii zagrają w sezonie 2016/2017.

– Tutaj już od trzech lat, w sercu miasta, zaczyna się nasza mała przygoda – nowy sezon, którego się nie mogę już doczekać – mówił Bartosz Górski, od niedawna nowy prezes Asseco Resovii, który na scenie pojawił się wraz z córeczką Hanią obowiązkowo ubraną w koszulkę rzeszowskiego klubu.

Plan Asseco Resovii na sezon 2016/2017 to odzyskanie tytułu Mistrza Polski. – Sport ma to do siebie, że są w niego wliczone porażki, także bądźcie cierpliwymi kibicami – dumni po zwycięstwie i wierni po porażkach – prosił Górski kibiców.

Wspólne zdjęcia i autografy

Oficjalną prezentację resoviaków miała rozpocząć koncertem Ewelina Lisowska, ale wokalistka musiała odwołać występ z powodu choroby. To jednak nie przeszkodziło w dobrej zabawie kibiców.

Trwały konkursy, w których do wygrania były koszulki lub piłki z autografami zawodników. Rozdawano gadżety, prezentowano najważniejsze wydarzenia związane z Asseco Resovią oraz wspominano poprzednie spotkania, podczas których prezentowali się zawodnicy.  Następnie na scenie pojawił się Dziewczęcy Zespół Akrobatyczno-Taneczny Filmero Cheerleader z Tyczyna.

Dziewczyny zaprezentowały najpierw dynamiczny układ w strojach czarnych ze srebrnymi cekinami, gdzie popisały się niezwykłą giętkością ciała. Następnie w strojach biało-czerwonych zaprezentowały choreografię, którą zakończyły z napisem „Resovia!” i flagą klubu.

Ich ostatni występ publiczność zachwycił całkowicie, ponieważ zaprezentowały one pokaz akrobatyczny. Dziewczyny ze swoich ciał układały bardzo trudne i wielopoziomowe figury, wzajemnie po sobie wspinały się, jakby grawitacja ich nie dotyczyła.

Gdy publiczność była już dobrze rozgrzana to w końcu zaczęło się to, na co wszyscy czekali. Szesnastu przystojnych, wysokich i wysportowanych zawodników Asseco Resovii po kolei wkraczało na czerwony dywan, by po nim przejść i następnie wejść na scenę.

W blasku fleszy i towarzystwie cheerleaderek  siatkarze wśród kibiców rozdawali swoje zdjęcia z autografami, a po oficjalnej części z fanami robili sobie popularne “selfie”.

Jochen Schops kapitanem

Po ostatnim sezonie Asseco Resovia przeszła kadrową rewolucję. Drużyny opuścili Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Dominik Witczak, Julien Lynnel, Russell Holmes, Olieg Achrem, Krzysztof Ignaczak, Łukasz Perłowski i Dmytro Paszycki.

Skład Asseco Resovii na sezon 2016/2017: Piotr Nowakowski (1), Thomas Jaeschke (2), Bartłomiej Lemański (3), John Gordon Perrin (4), Lukas Tichacek (5), Dawid Dryja (6), Marko Ivović (8), Thibault Rossard (9), Jochen Schops (10, kapitan), Fabian Drzyzga (11), Gavin Schmitt (12), Mateusz Masłowski (13), Dominik Depowski (14), Marcin Możdżonek (17), Damian Wojtaszek (18), Frederic Winters (20).

W piątek o godz. 17:00 na Podpromiu resoviacy rozegrają pokazowy mecz z Jastrzębskim Węglem.

Nowy sezon PlusLigi rusza 1 października. Pierwsze trzy spotkania Asseco Resovia zagra na wyjeździe. Pierwsze z Politechniką Warszawską. Na Podpromiu nasi zawodnicy zagrają dopiero 21 października z LOTOS-em Trefl Gdańsk.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: