Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Ci, którzy postanowili w poniedziałek w Rzeszowie oddać krew, skarżą się na kolejki w stacji krwiodawstwa. Honorowych dawców rejestruje tylko jedna osoba.

Od kolejkach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Wierzbowej poinformował nas pan Łukasz Czytelnik Rzeszów News.

„Tłumy w kolejce do rejestracji i oddania krwi. W tej chwili stoi około 30 osób – po kilkanaście pod ścianami i środek – i tylko 1 pani w rejestracji. Człowiek chce dać najcenniejszy dar życia innym, ale warunki oczekiwania trochę słabe” – napisał do nas w poniedziałek pan Łukasz.

Dyrekcja RCKiK potwierdza, że są kolejki w stacji krwiodawstwa. – W poniedziałek w rejestracji pracuje tylko jedna osoba, bo druga rejestratorka jest w ekipie wyjazdowej w Ustrzykach. Poza tym, mamy sezon urlopowy. Mimo tych ograniczeń, od 7:00 do 11:30 zarejestrowaliśmy ponad 100 osób – mówi dr Urszula Bzdek, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Rejestracja nie jest jednak punktem krytycznym całej procedury oddania krwi. Tam spędza się 2-3 minuty, a potem trzeba przejść badanie poziomu hemoglobiny, badanie lekarskie. To zajmuje znacznie więcej czasu. Od rejestracji do momentu oddania krwi trzeba czekać ok. 1,5 godziny. Mimo, że w rejestracji pracuje obecnie tylko jedna osoba, to liczba stanowisk poboru krwi się nie zmieniła. Jest ich sześć i wszystkie pracują. Tam nie ma żadnych ograniczeń – mówi dr Bzdek.

Rejestracja honorowych dawców krwi trwa w poniedziałek do godz. 13:30.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama