Zdjęcie: Pączkarnia Polukrowane w Tychach
Reklama

Zamiast tradycyjnego pączka wolisz ten w wersji roślinnej? Sprawdź, gdzie będziesz mógł kupić wegański przysmak w Rzeszowie. 

Wielkie święto łasuchów już czwartek (28 lutego). Jedni w ten dzień będą zajadać się tradycyjnymi pączkami, inni będą mogli spróbować ich w wersji wegańskiej. Roślinne pączki w Rzeszowie będzie można kupić w czterech miejscach: Krowarzywa (Jana Matejki 6A), Magiczne Smaki (ul. Krzyżanowskiego 4A), Zdrowo Zmiksowani (ul. Fircowskiego 6) oraz w sklepie Auchan.

– Wszystkich rzeszowian, którzy nie zamierzają w czwartek odmawiać sobie słodkiej przyjemności, zachęcamy do spróbowania pączków w wersji roślinnej – dla kubków smakowych różnica nie będzie wyczuwalna, a sumienie i organizm na pewno nam podziękują – mówi Aleksandra Knotz ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które stworzyło mapę miejsc, gdzie można kupić w czwartek wegańskie pączki.

– Powodów, aby spróbować bogactwa świata roślin jest naprawdę wiele. Niektórych przekona korzystny wpływ ograniczenia produktów odzwierzęcych na zdrowie, dla innych istotne będzie to kwestia ochrony środowiska, czy troska o los zwierząt na fermach przemysłowych – dodaje.

Knotz przekonuje, że amatorów kuchni roślinnej stale przybywa – według badania IBRiS z lutego 2018 r. prawie 60% Polaków zamierza ograniczać spożycie mięsa na rzecz produktów i dań roślinnych. Weganizm został uznany za jeden z głównych trendów na 2019 rok przez magazyn „The Economist”.

Jednym z powodów, dla których coraz więcej ludzi interesuje się tym tematem jest korzystny wpływ diety roślinnej na zdrowie – według najnowszych badań doktora Waltera Willetta, profesora epidemiologii i żywienia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda, co najmniej 200 tys. ludzi rocznie mogłoby uniknąć przedwczesnej śmierci dzięki wyłączeniu z diety mięsa.

Ci, którzy postawią jednak na tradycyjne słodkości, powinni koniecznie pojawić się w restauracji Stolarnia ((ul. Słowackiego 8). Tam w godz. 9:00-12:00 na łasuchów będzie czekało 500 darmowych pączków z kawą.

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.