Baian Madybaev, tancerz z Kirgistanu, wygrał trzecią edycję konkursu „WSIiZ ma Talent”. W nagrodę student rzeszowskiej uczelni otrzymał tysiąc złotych.

– Baian! Baian! Baian! – takie reakcje publiczności wywołał występ Baiana Madybaeva.  Swoim tańcem w stylu popping podbił serca nie tylko jury, które przyznało mu I Nagrodę w konkursie. Sposób, w jaki poruszał się w rytmie muzyki szybko spinając i rozluźniając mięśnie, przypominając czasem ruchy robota a czasem morskiej fali przyniósł mu również Nagrodę Publiczności.

Nie mógł uwierzyć

Podczas finału „WSIiZ ma Talent” można było oglądać 17 występów uczestników z 2 kontynentów. Dr Andrzej Rozmus, prorektor ds. nauczania w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wręczył Baianowi nagrodę w wysokość. 1000 zł.

– Nie mogę uwierzyć w to, co się stało – podzielił się swoimi wrażeniami Baian. – To było niesamowite. Kiedy słyszysz skandujący tłum, dostajesz dodatkowej energii i starasz się dać z siebie jeszcze więcej, być jeszcze lepszym – mówił po swoim występie zwycięzca „WSIiZ ma Talent”.

– Występ Baiana był bardzo profesjonalny i na tyle wyraźnie atrakcyjny, że wydaje mi się, iż decyzja jury była chyba oczywista, że to jest numer jeden i „SUPERTALENT WSIiZ” – ocenił dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu Akademickiego IQ WSIiZ, organizator wydarzenia.

Baian na co dzień studiuje na drugim stopniu International Management we WSIiZ. Poppingiem zainteresował się po obejrzeniu filmu „Step Up 2”.

– Poszedłem do studia, zacząłem ćwiczyć, występować i zostałem nauczycielem tego tańca oraz dyrektorem studia, w którym to zaczynałem swoją przygodę z poppingiem – opowiadał. – Byliśmy pierwszym studiem popularyzującym ten taniec w Kirgistanie – dodał.

Zachwyceni poziomem

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zaraz za tancerzem z Kirgistanu uplasował się reprezentant Polski – Jakub Kołcz, który wykazał się wyjątkowym talentem wokalnym. Do niego trafiła nagroda w wysokości 750 zł. Na trzecim miejscu, otrzymując kwotę w wysokości 500 zł, znalazła się natomiast Karyna Moskalova z Ukrainy, która uwagę jury zwróciła również śpiewając.

Oprócz trzech pierwszych nagród członkowie jury postanowili przyznać też 6 wyróżnień. Otrzymali je: magik Strilkovsky, zespół Rezonans, wokalistki Anna Baiol i Diana Dubenska, zespół akrobatyczny w składzie: Oliwia Gaweł i Joanna Hadała oraz śpiewający duet Yulia Stechyshyn i Oleksandr Kolodiychuk.

–  Jesteśmy zachwyceni poziomem. Wiele występów miało znamiona absolutnego profesjonalizmu -ocenił Adam Głaczyński, członek jury, redaktor Polskiego Radia Rzeszów Adam Głaczyński. –  Spieraliśmy się, nie ukrywamy, ale wydaje nam się, że osoby nagrodzone i wyróżnione absolutnie na te nagrody zasługują. Wypadły po prostu rewelacyjnie – zaznaczył.

Duet akrobatyczny doceniony

Ponadto – oprócz Nagrody Publiczności, która powędrowała do Baiana – w ramach „WSIiZ ma Talent” przyznano także Nagrodę Dziennikarzy. Przedstawiciele mediów uczelnianych oraz innych akredytowanych przy konkursie najwyżej ocenili duet akrobatyczny w składzie Oliwia Gaweł i Joanna Hadała.

W finale „WSIiZ ma Talent” wystąpili: Nelia Yakivchuk i Oleksandr Kolodiychuk, Baian Madybaev, Maryna Diachuk, Jakub Kołcz, Anna Baiol, Magdalena Dubiel, Vipon & Lin, Oliwia Gaweł i Joanna Hadała, Yulia Stechyshyn i Oleksandr Kolodiychuk, Strilkovsky, Ogniewica, Almubina, Rezonans, Karyna Moskalova, Zhanel, Diana Dubenska oraz Anna Prokopenko.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama