To już oficjalne! Przestrzeń kwadratowa dla Rzeszowa w sierpniu nad Wisłokiem

Reklama

W połowie sierpnia nad Wisłokiem w okolicach Parku Aktywnego Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie przestrzeń kwadratowa dla Rzeszowa. 

 

20 maja zakończyła się IV edycja programu Lech Starter, w którym o 1 mln zł od walczyło 15 miast z całej Polski. Podczas 5 tygodni głosowania oddano prawie 300 tys. głosów. Wśród miast, które zdobyły ich najwięcej, znalazł się Rzeszów, zdobywając oryginalną, otwartą przestrzeń dla mieszkańców, zaprojektowaną przez Jakuba Szczęsnego. 

Co prawda pierwszego miejsca nie mamy, ale mimo wszystko wciąż mamy przestrzeń kwadratową do Rzeszowa! Po weryfikacji głosów (22 maja) Rzeszów ostatecznie zajął trzecie miejsce z liczbą 48 800 głosów. Na pierwsze miejsce wskoczyły Kielce – 50 889, a na drugie Szczecin –  49 148 głosów. 

– Po weryfikacji okazało się, że nie wszystkie głosy są oddane prawidłowo, na czym straciły każde miasta. My się jednak cieszymy, że udało nam się zostać na podium i otrzymać przestrzeń, bo tu nie chodziło o to, aby zająć jakieś konkretne miejsce, ale o to, aby być w pierwszej trójce – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceszef Fundacji Rzeszowskiej. 

Miejsce na podium jest o tyle ważne, iż zgodnie z regulaminem IV edycji Lech Starter, tylko pierwsze trzy miasta dostały miejsca do rekreacji, które łączą w sobie wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę, nowoczesny i funkcjonalny design.

– Rzeszów wśród zwycięskich miast jest najmniejszy. Jeśli na wyniki popatrzyłoby się przez pryzmat zaangażowania społecznego, okazałoby się, że procentowo to my jesteśmy liderami, bo u nas zaangażowanie ludzi było największe i to nas najbardziej cieszy – zauważa Gancarczyk.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przestrzeń kwadratowa z wewnętrznym dziedzicem, materiałowym zadaszeniem i piękną zielenią w Rzeszowie pojawi się w połowie sierpnia na 10-arowej działce pomiędzy ul. Podwisłocze, a Wisłokiem sąsiadując z Parkiem Aktywnego Wypoczynku.

Będzie można do niej dotrzeć także od al. Powstańców Warszawy. W tym miejscu przestrzeń będzie co najmniej dwa lata. Fundacja Rzeszowska chce, by docelowo przestrzeń na zawsze została w Rzeszowie. Gdzie? To się jeszcze okaże.

Przestrzeń kwadratowa będzie wykorzystywana do pokazów filmów. Tam będą mogli też prezentować się aktorzy z rzeszowskich teatrów. Przestrzeń kwadratowa będzie również miejscem na organizację wystaw plenerowych, warsztatów, zajęć fitness, spotkań muzycznych, potańcówek itp.

– Mamy w głowie bardzo dużo pomysłów – twierdzi wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama