Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Jacek Mróz, dyrektor ds. ekonomicznych i główny księgowy w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie, ma zastąpić Janinę Filipek na stanowisku miejskiego skarbnika. W lipcu zadecyduje o tym Rada Miasta. 

– Z naszej firmy, która nazywa się Rzeszów, odchodzi skarbnik Janina Filipek, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę – takimi słowami Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa rozpoczął w ubiegłym roku jedną z listopadowych narad z pracownikami. 

Wówczas mówiło się, że obecna skarbnik odjedzie z ratusza w maju br. Ostatecznie jednak wniosek Janiny Filipek o odwołanie jej z funkcji skarbnika trafił na biurko Tadeusza Ferenca 24 czerwca. 

– Na najbliższej sesji Rady Miasta (9 lipca) zostanie odwołana Janina Filipek z funkcji skarbnika z dniem 31 lipca. Na jej miejsce zostanie powołany z dniem 1 sierpnia Jacek Mróz, który od kilku miesięcy przygotowywał się do objęcia nowego stanowiska – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Jacek Mróz pracował jako dyrektor ds. ekonomicznych i główny księgowy w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. Obecnie pracuje Wydziale budżetowym Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Janina Filipek skarbnikiem miasta Rzeszowa była od przeszło 27 lat. Należała do jednych z najbardziej zaufanych ludzi Tadeusza Ferenca. Filipek z wykształcenia jest ekonomistą ze specjalnością finanse. Ponadto, może się pochwalić także legitymacją biegłego rewidenta.

Filipek swoją pracę, jako skarbnik w Urzędzie Miasta Rzeszowa, rozpoczęła 15 marca 1991 roku i jest pierwszym oficjalnym skarbnikiem przegłosowanym przez Radę Miasta po zmianach ustrojowych. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama