Zdjęcie: Materiały kina Zorza
Reklama

Kino Zorza w Rzeszowie zmaga się z niską frekwencją, a co za tym idzie – dużymi problemami finansowymi. Bez wsparcia publiczności może się nie utrzymać.

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa uderzył w rozmaite branże, w tym filmową. W marcu kina zostały zamknięte na trzy miesiące, a gdy nareszcie je otwarto – frekwencja wyraźnie w nich spadła.

– Kino otworzyliśmy 6 czerwca tylko dzięki naszej publiczności, która pomogła Zorzy w akcji #wspieramykinapolskie – mówi Katarzyna Kazanecka z Kina Zorza. – Niestety, aktualnie widzów jest niewielu. Niepokoimy się o przyszłość kina. Nie stać nas na jego utrzymanie – dodaje.

W przyszłym roku Zorza ma obchodzić jubileusz 65-lecia. – Bez pomocy publiczności nie przetrwa do tego czasu. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o zakup vouchera. Można go wykorzystać na dowolny seans filmowy przez cały rok – wyjaśnia Kazanecka.

Pojedynczy voucher kosztuje 17 zł. Przy zakupie pięciu cena spada do 15 zł od sztuki. Vouchery dostępne są w kasie kina. 

– Zorza jest świątynią X muzy, z ambitnym repertuarem. To miejsce premier, cyklów i festiwali, takich jak DKF, Babski Wieczór, Wiosna Filmów. Transmitujemy też opery i wystawy. Nie poddamy się – zapewnia Katarzyna Kazanecka. 

Zdjęcie: materiały Kina Zorza

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: