Kolejne personalne decyzje wojewody Teresy Kubas-Hul (KO). Na dyrektora Urzędu Wojewódzkiego mianowała Tomasza Cyrana, działacza PO.
59-letni Tomasz Cyran z wykształcenia jest prawnikiem, od wielu lat prowadził w Rzeszowie kancelarię prawną, która obsługuje prywatne firmy. W przeszłości Cyran był dyrektorem rzeszowskiego oddziału Agro-Techniki i Ruchu.
Tomasz Cyran pracował też w rzeszowskiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli, zasiadał w radach nadzorczych Agrohurtu, Rafinerii Czechowice, Resbudu, łańcuckiego Polmosu, Philip Morris, Ruchu i Agencji Rozwoju Przemysłu.
Od środy (27 grudnia) Cyran jest dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. To jedno z najważniejszych stanowisk w urzędzie. Przez ostatnie osiem lat pełnił je Marcin Zaborniak. Dyrektor w praktyce ma większą władzę niż wicewojewodowie.
To on ustala m.in. plan pracy urzędu, koordynuje jego politykę kadrową, zatwierdza wewnętrzne regulaminy wydziałów, nadzoruje kontrolę wewnętrzną w urzędzie, zakupy, reprezentuje Skarb Państwa, rządzi funduszem nagród urzędu.
Tomasz Cyran jest działaczem podkarpackiej Platformy Obywatelskiej, nie należał jednak do tej pory do czołowych postaci tej partii. Z rzeszowskiej listy Koalicji Obywatelskiej startował w ostatnich wyborach do Sejmu. Zdobył tylko 945 głosów, posłem nie został.
Cyran jest już drugą osobą, która znalazła zatrudnienie w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie po objęciu stanowiska wojewody podkarpackiego przez Teresę Kubas-Hul (KO). Pierwszą był Jerzy Tabin, który od 21 grudnia jest dyrektorem biura wojewody.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Kontrterroryści z Black Hawkiem pojawili się w Bieszczadach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/gggg-218x150.jpg)
![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-218x150.jpg)



![Spłonęła galeria sztuki pod Rzeszowem. W sobotę miało się tam odbyć ostatnie spotkanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-tyczyn-galeria-kmpsprzeszow-218x150.jpg)


![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)






![Remont wiaduktu na DK84 na Podkarpaciu. Będzie tymczasowa organizacja ruchu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wiadukt-olszanica3-218x150.jpg)















![Sensacyjne odkrycie w muzeum, interweniowali saperzy. Wojenny arsenał pod kamienicą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/muzeum-rzemiosla-krosno-218x150.jpg)


![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![175 mln zł na drogi na Podkarpaciu. Wiemy, które inwestycje zostaną zrealizowane [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/01/droga_walec-218x150.jpg)
![Kontrterroryści z Black Hawkiem pojawili się w Bieszczadach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/gggg-100x70.jpg)
![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-100x70.jpg)

