PiS na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej. Podkarpaccy działacze partii zachęcają do głosowania w wyborach na Andrzeja Dudę.

W czwartek (7 maja) w Rzeszowie odbyła się konferencja z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. – W tych ostatnich godzinach kampanii chcielibyśmy zachęcić wszystkich do szczególnej mobilizacji – mówił Tomasz Poręba europoseł PiS.

Poręba podkreślał, że głos oddany na Andrzeja Dudę to głos na dobrą zmianę i godną prezydenturę. – Polska potrzebuje takiego prezydenta – aktywnego, słuchającego obywateli. Prezydenta, który będzie korzystał z inicjatywy ustawodawczej – mówił europoseł PiS.

Poręba wezwał do aktywnej pracy na rzecz kandydata PiS do samego końca kampanii.

Wojciech Buczak, wicemarszałek województwa podkarpackiego, zaznaczył, że Polska potrzebuje dziś prezydenta, dla którego priorytetem będzie zrównoważony rozwój Polski.

– Andrzej Duda będzie takim prezydentem. Bardzo się cieszę z podpisanej przez niego umowy programowej z „Solidarnością”, która pokazuje, jakie będą priorytety tej prezydentury – praca, rodzina, dialog, zdrowie. Wierzę, że będzie to prezydent, który będzie rzeczywiście blisko wszystkich obywateli – mówił Buczak.

Kamila Piech, przedstawicielka Korpusu Ochrony Wyborów, poinformowała, że w okręgu nr 23 w 927 spośród 984 obwodowych komisji wyborczych będą przedstawiciele komitetu wyborczego Andrzeja Dudy oraz mężowie zaufania.

– Łącznie nad przebiegiem wyborów będzie czuwać około 2 tysięcy osób – powiedziała Piech.

Wybory prezydenckie odbędą się w najbliższą niedzielę (10 maja). W wyborach startuje 11 kandydatów. W Rzeszowie utworzone zostały 93 obwody głosowania. Została uruchomiona Interaktywna Mapa Wyborcza Rzeszowa, w której można sprawdzić, w którym lokalu możecie oddawać głos.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama